Ziraat Bankası Çiftçilere Konut Kredisi


0

 

Kendi evine sahip olabilmek, tüm bireylerin ortak hayalidir. Ancak bu durumun biraz maliyetli olması sebebiyle bireyler bu hayallerinden malesef ki geri kalıyor ve istediği evi almakta zorluk çekebiliyor. Bu noktada vatandaşa ev kredisi sunan bankalar devreye giriyor ve bireylerin nakit ihtiyacını tamamıyla karşılayarak bu durumun önüne geçiyor. Bu gibi durumlarda da düzenli bir gelire sahip olmayan meslek gruplarının bu tarz kredileri kullanabilmesi de biraz güç oluyor. Ancak Ziraat Bankası çiftçileri düşünerek, çiftçi konut kredisi kampanyası başlatmış. Peki Çiftçilere Konut Kredisi Kampanyası nedir?

Çiftçilere Konut Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası, çiftçi vatandaşlarımızın imdadına yetişerek güzel bir kampanya başlatmış. Bu kampanya sayesinde tüm çiftçilerimiz hayallerineki evin sahibi olabilecek! Çiftçiler, bu krediyi gelir durumuna göre düzenleyecek ve bankanın sunmuş olduğu imkan dahilinde 6 ay ve 12 ayda bir olmak üzere değişik vadelere bölecek. Bu vadelerin sebebi ise çiftçilerin hasat zamanı elde ettikleri gelir ile uyum sağlamak ve çiftçileri aylık bir ödeme yükünün altına sokmamak. Çiftçiler kazançlarını bankaya bildirdikleri taktirde onlara en uygun olan ödeme planıçıkartılacaktır.

 

Ziraat Bankası Çiftçi Konut Kredisi’nin Özellikleri

Bu kredinin en büyük ve en çok beğenilen özelliği, vade imkanlarının çiftçilerimiz ile tam olarak uyum sağlamasıdır. Bunun yanıda yapacağınız ödemeleri 10 yıla yayabilir ve bu 10 yıl içerisinde yapacağınız tüm ödemelerinizi krediyi çekmeden önce planlayabilir ve döküman halinde alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen çiftçilerimiz, bankanın yönlendirmiş olduğu eksperin göndereceği rapor üzerinden evin değerinin %80‘lik kısmına kredi kullanabileceklerdir. Satın alacağınız eve banka tarafından ipotek konulacak ve vade bitimine kadar banka ipoteği sürecektir. Vade sonunda veya borcunuzu erken kapadığınızda da ipotek direkt olarak kaldırılacaktır. Genel olarak bu ipotek işlemi teminat olarak yeterli görülüyor ancak Ziraat Bankası bazı durumlarda müşterisinden kefil veya ekstra teminat isteme hakkını da saklı tutuyor. 

Çiftçi Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Tüm kredilerde olduğu gibi, bu konut kredisinde de müşteriler bazı masrafları karşılamak zorundadır. Bu masraflardan biri, kredi tahsis ücretidir. Kredi tahsis ücreti kısa yoldan tanımlandığında, kredinin binde beşlik kısmı için alınan kredi kullandırma ücretidir. Örneğin 160.000 TL bir konut kredisi kullandığınızda bu kredinin tahsis ücreti 840 TL olarak hesaplanacak ve tarafınıdan peşin olarak tahsil edilecektir. Bu masrafın yanı sıra bir de evin değerini belirleyen ekspertiz raporunun ücreti eklenecek. Bu rapor evin konumu ve metrekaresi ile beraber değişiklik göstereceği için net bir tutar söylemek zor olacaktır. Tüm bu masraflar sizin tarafınızdan karşılanacaktır.

Ayrıca ev için yapacağınız sigorta, kredi için yapılacak sigorta ve DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) sizin tarafınızdan karşılanacaktır. DASK raporu da evin metrekaresi ve konumuna göre 70 TL ila 200 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

Kaynak: https://www.finans20.com/ziraat-bankasi-ciftcilere-konut-kredisi/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir