Yeni Atanan Memur Kredi Çekebilir Mi?


0

Zorlu ve oldukça uzun bir yol katederek geldiğimiz meslek hayatında olduğu gibi, günlük hayatta da bazı zorluklar vardır. Bu zorlukların başını da maddi sıkıntılar çekebilir. Devlet memuruolmak, güzel bir gelire sahip olmak anlamına gelir. En azından ülkemizde böyle bir algı oluşmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu bile yeterli gelmez ve maddi sıkıntıların önünde kalabilirsiniz. Bu tarz sıkıntılar yaşadığımızda da yardımımıza yetişen ilk kurum genelde bankalaroluyor. Bu yazımızda devlet memurlarının kredi çekme olasılıklarından bahsedeceğiz. Eğer yeni atanan bir devlet memuru iseniz, yeni atanan memur kredi çekebilir mi gibi sorulara da yanıt bulacağız.

Makale İçeriğinde Neler Var? [göster]

Yeni Atanan Memur Kredi Çekebilir Mi?

Görevinize yeni atanmış olsanız da günlük hayatta karşınıza çıkabilecek bazı olumsuzluklar karşısında acil nakit ihtiyacınız olabilir. Oturduğunuz bölgeye göre ev veya iş yerinize ulaşım sağlayabilmek için araç ihtiyacınız olabilir. Tüm bunların dışında acil olarak 10.000 TL‘lik bir ihtiyacınız da olabilir. Hal böyle olunca da akıllara “yeni atanan memur kredi çekebilir mi?” soruları geliyor. Yeni atanan memur kredi çekebilir mi?

 

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Bankalar ilk önce kredi kullanmak isteyen kişinin bu borcuödeyip ödeyemeyeceğine bakarlar. Devlet memurları ise bu aşamada sürekli olarak olumlu değerlendirilirler. Özel sektörde çalışan kişilerin başına gelebilecek iş kayıplarına benzer durumlar devlet memurlarında olmayacağı için, işinizin devamlılığından dolayı bankalar devlet memurlarına anında kredi verebilir. Yeni atanan bir memur bile olsanız, memuriyetiniz onaylandığı günden itibaren yapacağınız başvurular olumlu olarak değerlendirilecektir. Elbette bu aşamalarda da kredi notunuz önemli. Kredi sicilinizin temiz ve sorunsuz olması gerekiyor. Yasal takibe girmiş kredi veya kredi kartı borcunuzun olmaması kredi kullanma durumunuzu kuvvetlendirir.

Bu aşamadan sonra, banka tercihi de önemli bir durumdur. Daha öncelerde sorun yaşadığınız bankaları tercih etmek yerine, memuriyetinizi aldıktan sonra maaşınızın bağlandığı banka ile çalışmanız en mantıklı yöntem olacaktır. Maaşınızı aldığınız banka devlet memuru maaşınızdan ötürü sizi olumlu olarak değerlendirecek ve kredi başvurunuzu anında onaylayacaktır. Kredi kullanmak isteyen ve yeni atanan devlet memurlarımıza şimdiden hayırlı olsun diyoruz.

Devlet Memuruyum Ancak Sicilim Bozuk, Nasıl Kredi Alırım?

Sicilinizin bozuk olması da bazı durumlara göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin daha önceden olan ödeme düzensizlikleri nedeniyle banka sicili ve kredi notunuz olumsuz etkilenmiş olabilir. Bu sebeple kredi çekebilme konusunda endişeler yaşıyor olabilirsiniz. Ancak devlet memuru olduktan sonra, maaşınızı aldığınız bankayı tercih etmek kredi kullanma şansınızı fazlaca artıracaktır. Bankalar, maaşınızı oradan aldığınız için krediyi otomatik olarak tahsil edecek ve ödememe gibi durumlar ortadan kalkmış olacaktır. Yine de bu yöntemlere rağmen kredi kullanamıyorsanız, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar isimli yazımızı okuyarak yardım alabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruları da altta bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Kaynak: https://www.finans20.com/yeni-atanan-memur-kredi-cekebilir-mi/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir