Taksitli Nakit Avans Nedir?


0

Taksitli Nakit Avans, tüm banka müşterilerinin en az bir kez duyduğu bir bankacılık ürünüdür. Kredi kartını aktif olan kullanan müşteriler bu ürünü duymuş ve genelde de kullanmıştır. Nakit avans genel olarak kredi kartına tanımlanır ve taksitli olarak kullanıma sunulabilir. Peki Taksitli Nakit Avans nedir?

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Nakit avans, ihtiyacına uygun bir şekilde kullanılırsa gayet güzel bir özellik taşır. Kart limitinizin uygun olduğu kadar nakit avans çekebilirsiniz. Yani nakit avans için ekstra bir limittanımlanmasına da gerek yoktur, kartınızın kullanılabilir limiti sizin çekebileceğiniz nakit tutarı da gösteriyor diyebiliriz. Bu sayede acil nakit ihtiyaçlarınızda kredi başvurusu yapmaktan daha mantıklı gördüğümüz bu sistem, herhangi bir başvuru gerekmeden direk ATM üzerinden çekim yapmanıza imkan tanıyor.

Yeni düzenlemelere göre kredi kartımızdan en fazla 12 taksit olarak nakit avans çekebilir ve üzerinde bir vade oranı belirleyemeyiz. Yeni yasaya göre 12 taksitin üzerinde bir nakit avans kullanımı mümkün olmuyor.

Taksitli Nakit Avans özelliği tüm bankaların sunmuş olduğu bir özelliktir. Kredi kartı kullanıp ödemeleri düzenli olan tüm müşteriler bu üründen faydalanabilir ve işlemlerini bu şekilde yapabilir. Ödemelerinizde düzensizlik varsa ve 3 aydan fazla bir sürede kredi kartınızın asgari tutarını ödemişseniz bankanız size nakit avans özelliğiniz sunmayabilir. Bu tamamen sizinle alakalı bir durumdur.

 

Nakit Avans Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nakit avans başvurusu aslında çoğu müşteride tanımlıdır. Ancak ATM’den para çekemiyorsanız bu özelliğe banka kanalı ile başvurmanız gerekir. İnternet bankacılığı üzerinden, direkt şubenize giderek veya telefon bankacılığı ile bu özelliği kullanıp kullanamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Ödemelerinizde herhangi bir gecikme veya sorun yoksa nakit avans özelliğiniz tanımlanacaktır.

Hangi Bankalar Nakit Avans Verir?

Söylediğimiz gibi, kredi kartı ürününü sunan tüm bankalar nakit avans verir. Düzenli olarak kart kullanan müşterilere de zaten kartında bu özellik açık olarak teslim edilir. Ödemelerinizde düzensizlik tespit edilirse nakit çekim imkanınız da kısıtlanabilir.

Nakit Avans Nasıl Kullanılır?

Örneğin taksit kısıtlaması olan bir sektörde 2.000 TL‘lik bir alışveriş yapmanız gerekiyor. Bu sektör kredi kartına taksit yapmıyorsa, siz bu 2.000 TL‘lik tutarı ATM’den 12 ay taksitle çekebilir ve ürünü alacağınız firmaya nakit olarak ödersiniz. Bankaya geri ödemesi de 12 taksit üzerinden yapılır. Bir diğer anlatım şekiliyle de uzun yoldan kredi kartına taksit yapmış sayılırsınız.

Kaynak: https://www.finans20.com/taksitli-nakit-avans-nedir/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir