Sanal Borsa Oyunları


0

Sanal Borsa Oyunları, borsa piyasasına giriş ve kendimizi eğitim sürecimizde çok büyük bir rol oynar. Sanal borsa sayesinde ciddi anlamda tecrübe kazanır ve gerçekte olan risklerin hiçbirini almadan borsa piyasasının şartlarına kendimizi hazırlayabiliriz. Borsayı hiç bilmeyen bir kimse direk olarak piyasaya girdiğinde ciddi kayıplar verebiliyor ve sonuçları hiç hoş olmuyor. Sanal Borsa Oyunları’nın en iyi yönü, ciddi anlamda bir borsa piyasasında olmanız ve gerçek işlemler gibi işlemler yapabilmenizdir.

 

Sanal Borsa Oyunları

1-) Flick a Trade

Bir çok farklı ülkede 15’den fazla dil seçeneği ile hizmet veren bu sanal borsa oyunu, ciddi anlamda herkes tarafından en çok tercih edilen borsa oyunlarından birisi. Türk yapımı bir oyun olan Flick a Trade sayesinde gerçek piyasalarda işlem yapar gibi kendinizi çok iyi bir şekilde borsa piyasasına hazırlayabilirsiniz.

Google Play: Flick a Trade

2-) Wall Street Survivor

Yine ücretsiz olan Wall Street Survivor oyunu, borsa piyasasında giriş yöntemleri için bizlere yardımcı oluyor. Tıpkı diğer oyun gibi yine aynı yöntemler ile gerçek piyasalar üzerinden işlem yapabiliyor ve ciddi antrenmanlar yapabiliyoruz. Ayrıca bu oyun, borsa hakkında çeşitli bilgi makaleleri de yayınlayarak oyun oynadığınız sırada sizi borsa terimleri ile de tanıştırıyor. Kullanımı oldukça kolay, ücretsiz ve basittir.

Resmi Site: http://www.wallstreetsurvivor.com/stock-market-game

3-) Stock Market Game

The SIFMA Foundation tarafından üretilen oyun, borsa konusunda güzel bilgiler de içeriyor. Piyasaya yeni giren genç borsacılara yardımcı olmak için kurulmuş olan bu sistem, diğer oyunlarda olduğu gibi gerçek piyasalar üzerinden yatırım yapmanıza imkan tanıyor. Ne yazık ki Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Resmi Site: https://www.stockmarketgame.org/

Borsa Piyasalarına kendinizi hazırlamak için bu tarz oyunları oynamanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Borsa Oyunları sizi borsa piyasasına hazırlar. Aynı zamanda borsa piyasalarında yeniyseniz Borsa bölümlerimizi ziyaret edebilir ve borsa hakkında tüm bilgi makalelerimize ulaşabilirsiniz. Borsa ve Forex bölüm bağlantılarımız mevcuttur.

Kaynak: https://www.finans20.com/sanal-borsa-oyunlari/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir