Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar (GÜNCEL)


0

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar, sürekli güncel konut kredisi veren bankalar, peşinat olmadan konut kredisi kullanılır mı, peşinat olmadan konut kredisi veren bankalar sürekli güncel 2018 2019. Hemen hemen tüm bireylerin ortak hayali bir ev sahibi olabilmektir. Durum böyle olduğunda da ev fiyatlarını göz önüne alırsak ev sahibi olabilmek herkes için kolay bir hedef olamıyor. Bu sebeple de devreye bankalar ve konut kredileri giriyor. Tüm bankalar müşterilerine en uygun faiz oranlarıyla konut kredisi sağlayabilmek için çeşitli kampanyalar da düzenleyebiliyor. Bu kampanyalardan bazıları ise peşinat olmadan yani peşinatsız konut kredisi veren bankalar oluyor. Peki peşinat olmadan konut kredisi kullanılır mı, peşinatsız konut kredisiveren bankalar var mıdır? Peşinatsız konut kredisi kampanyaları için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Var Mıdır?

Bankalar çeşitli zamanlarda, kendi belirledikleri dönemlerde konut kredileri için bazı kampanyalar düzenleyebiliyor. Ancak bankaların genel çalışma sistemini ele alırsak, satın alacağınız evin %80’lik kısmı için kredi kullanabiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse 200.000 TLdeğerinde bir ev satın almak istiyorsanız bankalar bu ev için size en fazla 160.000 TL‘si için kredi verecektir. Bu tutar ise eksperler tarafından belirlenir. Bankanın atayacağı eksper satın alacağınız evi ziyaret ederek bu eve bir değer biçecektir. Eksper, satıcının fiyatından düşük veya yüksek fiyat biçebilir. Bu fiyatı değiştiren bir sürü etken vardır. Peki peşinatsız konut kredisi veren bankalar var mıdır? Peşinat olmadan konut kredisi kullanılabilir mi?

 

Peşinat olmadan kredi çekmek demek, evin tamamına kredi çekmek demektir. Yani %80’lik kısım değil, eksperin belirlemiş olduğu tutarın tamamına kredi kullanmak demektir. Durum böyle olunca da bu sistem tüm bankalar için geçerli olmayabiliyor. Ancak evin tamamına kredi veren yani peşinatsız konut kredisi veren bankalar mevcuttur. Tüm bankalar bu gibi kampanyalar yapmasa da altta belirteceğimiz bankaları tercih ederek peşinat olmadan konut kredisi kullanabilirsiniz. Belirtmekte fayda var ki, bazı bankalar bu kampanyaları ilan etmeden de uygulayabiliyor. Daha öncesinde çalıştığınız bankalar ile görüşerek de bu tarz bir kampanya ve uygulamalarının olup olmadığını sorabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Peşinatsız Konut Kredisi, ev tutarının tamamını kapsayacak şekilde kullandırılan kredilerdir. Peşinatsız konut kredisi kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bankaları tercih etmelisiniz. Bütün bankalar bu tarz kampanyalar yapmasa da aşağıda belirteceğimiz banka dışı yöntemlerle de ev sahibi olabilir, peşinatsız konut kredisi kullanabilirsiniz.

 

  • YapıKredi – Peşinatsız %100 Mortgage Kredisi
  • HalkBank – Peşinatsız Kredi
  • DenizBank – %100 Peşinatsız Kredi
  • Garanti Bankası – Full Kredi – Peşinatsız Ev Kredisi
  • Emin Evim – Peşinatsız Ev Kredisi

Yukarıda listelediğimiz bankaları ve kredi seçeneklerini değerlendirerek peşinatsız konut kredisi kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Yukarıdaki listede belirttiğimiz emin evim uygulaması ise bambaşka bir uygulama olup bu makalede o konu hakkında bilgi verilmemektedir. Belirttiğimiz bankalara da peşinatsız ev kredisi başvurusu yaptığınızda, bazı bankalar sizden ek teminatlar isteyecektir. Örneğin peşinat olmadan ev almak istediğinizde banka sizden farklı bir evinizi, arsanızı veya başka bir taşınması krediye ipotek etmenizi isteyecektir. Başvuru yapmadan önce kredi şartlarını detaylı araştırmak ve banka çalışanları ile bu hususları konuşmakta fayda olacaktır.

Peşinatsız Konut Kredisi İçin Banka Hangi Belgeleri İster?

Eğer konut kredisini kullanmak için tüm araştırmaları yaptıysanız ve başvuru yapmayı düşünüyorsanız hazırlamanız gereken belgeleri de bilmenizde fayda var. Altta belirtmiş olduğumuz belgeler tüm bankalar için geçerli olmayıp, genellikle istenilen belgeler olduğu için belirtilmiştir. Kendi bankanızın çalışma sistemine göre belgelerinizi güncelleyebilirsiniz.

  • Alınacak evin tapu ve kat irtifak raporu.
  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • İkametgah belgesi

Bu belgeleri tamamladıktan sonra bankalara birebir başvuruda bulunabilirsiniz. Bankalar sizlerden ek bilgi talep ederse bunu başvuru sırasında zaten size iletecektir. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler, aklınıza takılan tüm soruları altta yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

 

Kaynak: https://www.finans20.com/pesinatsiz-konut-kredisi-veren-bankalar-guncel/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir