Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2018


0

Öğrencilik hayatımızı yaşadığımız dönemler içerisinde bazı maddi ihtiyaçlar ve maddi eksikleryaşayabilir, bu gibi ihtiyaçlarımızı da her zaman olduğu gibi banka kanalıyla çözüme ulaştırmaya çalışabiliriz. Elbette öğrencilik döneminde net bir gelir elde edemeyeceğimiz için, öğrenci kredileri genellikle okuldan mezun olduğunuz zaman ödenecek şekilde belirlenir ve tutarları da malesef çok yüksek olamaz. Ülkemizde de malesef ekonomik zorluklar ve bu zorlukların karşımıza çıkardığı duvarlar öğrencilik hayatımızda bizi zor duruma sokabiliyor. Peki Öğrencilere Kredi Veren Bankalar hangileridir? Öğrencilere bankalar hangi şartlarda kredi verir? Öğrenci Kredisi kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? **Bu makalemizde yer alan bilgiler güncel 2017-2018 dönemine ait bilgilerdir, detaylı okumanızı tavsiye ederiz.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Kredi kullanma aşamasına geldiğimizde elbetteki kredi kampanyalarını inceleyip karara varmadan önce, ihtiyacımız olan tutarı ve ne için kullanacağımızı iyi belirlememiz gerekiyor. Zira öğrencilik hayatınızda ihtiyacınızın ve ödeme gücünüzün dışına çıkarak kullanacağınız kredi, gelecek dönemde iş hayatınızda ciddi olumsuzluklara sebep olabilir. İhtiyacınızı belirledikten sonra, kredinizi inceleyebilir ve ödeme vadelerini belirleyebilirsiniz. Vade seçenekleri gelirinize göre ayarlanabilir.

Elbette özel finans kuruluşları, yani bankalardan kullanacağınız krediler, devlet destekli kredilerden daha farklı olacak ve ödeme imkanları biraz daha kısıtlı olacaktır. Belirlenen kredi faizlerinden etkilenecek ve bankanın sunmuş olduğu vade seçenekleri üzerinden seçim yapmak durumunda kalacaksınız. Şimdi bankaları inceleyelim.

 

Öğrencilere Kredi Seçenekleri Nelerdir?

Öncelikle kullandığınız bir kredi kartı varsa, bu kartın özelliklerini incelemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer kredi kartınızın nakit çekim yani taksitli nakit avans özelliği varsa bu özelliği kullanmanız normal kredilerden daha avantajlı bir seçim olacaktır. Eğer kredi kartınız yoksa veya kredi kartınızdan para çekemiyorsanız, kredi kullanabileceğiniz diğer bankaları altta sizler için listeleyeceğiz.

ING Bank Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Özel finans kuruluşları yani bankalar, belirli dönemlerde öğrencilere kredi kampanyaları düzenleyebiliyorlar. ING Bank 2017-2018 yılları içerisinde geçerli olarak Üniversite öğrencilerine özel bir kredi geliştirmiştir. %1,84 faiz oranları ile 5.000 TL‘ye kadar olan acil nakit ihtiyaçlarınızı esnek ödeme imkanları ile karşılayabilirsiniz.

DenizBank Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

DenizBank‘ın geliştirmiş olduğu bu kredi ile de, eğitim, kırtasiye, dershane ve özel ders gibi acil ihtiyaçlarınızı hemen bir başvuru yaparak gerçekleştirebilirsiniz ve acil olarak bir nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. DenizBank ile 60.000 TL’ye kadar 60 Ay vade ile kredi kullanabilir ve eğitim hayatınızın neredeyse tamamını finanse edebilirsiniz. Ancak ihtiyacınızdan daha fazla kredi kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz!

 

YapıKredi Yurt Dışı Eğitim Kredisi

YapıKredi Bankası, yurt dışında okuma hayalini gerçeğe dönüştürmek isteyen tüm öğrenciler için bir kredi türü geliştirmiş ve yurt dışı eğitimlerinizi finanse etmeyi hedeflemiştir. 50.000 TL‘ye kadar 48 Ay vade ile kullanabileceğiniz bu kredi ile yurt dışında eğitim alacağınız şekilde düzenlenmiş ve bu doğrultuda yalnızca yurt dışında eğitim görecek öğrenciler tarafından kullanılabilir.

Öğrencilerin Çekebileceği Diğer Kredi Türleri

Günümüz şartlarında öğrencilerimiz hem okuyup hem çalışabiliyor. Bu gibi bir durumda da direk olarak ihtiyaç kredileri üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz. Ancak bu krediler elbette aylık kredinize ve bankalar ile olan sicilinize bakacaktır. Düzenli olarak en az 3 ay sigortalı bir işte kesintisiz çalışmış olmanız ve sigortanızın kredi başvurusu sırasında devam ediyor olması gerekiyor. Tabiki de bu durum her sigortalı öğrencinin kredi kullanabileceği anlamına gelmiyor. Bankalar arasında sicilinizin de olumlu olması gerekiyor. Sizlere tavsiyem, direkt olarak öğrenci kredilerine başvurmanızdır.

Öğrencilere kredi veren bankalar bu şekildedir. İhtiyaçlarınızı doğru analiz ederek sadece ihtiyacınız dahilinde tutarları belirleyerek kredilere başvurmak her zaman en mantıklı ve garantiyoldur.

Kaynak: https://www.finans20.com/ogrencilere-kredi-veren-bankalar-2018/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir