Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?


0

 

Kredi Notu, bireylerin banka ile olan ilişkilerini (sicillerini) derecelendiren sistemin genel adıdır. KRS üzerinden toplanan veriler ile bireyin (müşterinin) bankalardaki sicili öğrenilir ve tek çatı altında daha kolay takip edebilmek için Kredi Notu olarak değerlendirilir. Kredi notu ile alakalı bilgi sahibi değilseniz, Kredi Notu Nedir? adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Kredi Notu Öğrenme hakkındaki makalemiz için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

 

Kredi notunuzu öğrenmenin bazı yolları vardır, bunlar;

Findeks ile kredi notu öğrenme

Findeks, kredi notunuzu öğrenebilmek için en kolay ve en güvenilir sistemlerden birisidir. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu tarafından yönetilmektedir ve haliyle güvenilirlik konusunda bir problem yaşamazsınız. Ancak diğer internet sitelerinde olduğu gibi resmi internet sitesini kullandığınızdan emin olmalısınız. Findeks, anında kredi notunuzu öğrenebileceğiniz hızlı bir sistem ancak ücretli. Kredi Notu, Risk Raporu ve Geçmişe Dönük Analiz olarak farklı rapor seçenekleri sunan Findeks’de güncel olarak Kredi Notu Öğrenme bedeli 6 TL’dir. İstediğiniz rapora göre bu tutar değişiklik gösterebilir. Eğer ilk kez kayıt oluyorsanız o anki güncel notunuzu ücretsiz olarak gösterecektir.

Bankalardan kredi notu öğrenme

Kredi notu öğrenme konusunda en kolay yöntemlerden biri de, bankalardır. Hali hazırda çalışmış olduğunuz bankanızda sizinle ilgilenen müşteri temsilciniz ile görüşerek, güncel kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi Notu bankalara göre değişiklik göstermez. Kredi notu her banka için tektir ve tüm bankalar bu notu dikkate alır. Müşteri temsilcinizden kredi notunuzu öğrenirken, size aynı zamanda kredi veya diğer banka ürünlerinden faydalanıp faydalanamayacağınızı da aktaracaktır.

Çeşitli sitelerden kredi notu öğrenme

Bu yöntemi kesinlikle tavsiye etmiyoruz! Diğer bahsettiğimiz 2 yöntem, her zaman için en garanti ve güvenli yöntemdir. Findeks ve bankanız harici kurum ve kuruluşlarla kişisel bilgilerinizi paylaşmanız ciddi güvenlik sorunlarına yol açabilir. Bu sebeple daha önce görmediğiniz, duymadığınız ve ne olduğu belli olmayan internet siteleri ile kişisel bilgilerinizi paylaşmamanızı tavsiye ediyoruz. Sizlerden kişisel bilgilerinizi bankalar ve banka çalışanları dahi açık olarak istemez.

Kredi notumu nasıl yükseltirim?

Tüm yöntemleri uyguladınız, kredi notunuzu öğrendiniz ancak yeterli değil mi? Kredi notumu nasıl yükseltirim adlı makalemizi okuyabilir, Kredi Notu bölümünden ise kredi notu yükseltme taktikleri hakkında geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.finans20.com/kredi-notumu-nasil-ogrenebilirim/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir