Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar


0

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar, kredi notu düşük olana kredi veren bankalar, kredi notu düşüklere anında kredi veren bankaların güncel listesini yazımızın devamında paylaşacağız. Kredi notunuz kredi değerlendirmelerinde dikkate alınan ilk kriterdir. Eğer kredi notunuz yüksekse kredi geçmişiniz iyi ve kredi kullanmanızda problem yok demektir. Ancak bazen gereksiz sebeplerden de kredi notunun düştüğü görülebiliyor. Durum böyle olunca da kredi notuna bakmadan kredi veren bankaları arayış içine girebiliyorsunuz. Peki kredi notu düşüklere kredi veren bankalar var mıdır? Kredi notu düşük olanlar kredi kullanabir mi? Hep beraber bakalım.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Bazı bankalar, kredi notunuz düşük olsa bile kredi kullanmanıza yardımcı olabiliyorlar. Ancak burada dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi sicilinizin tamamen bozuk olmaması, yani kara listede olmamanız gerektiğidir. Eğer kara listede olduğunuzu düşünüyorsanız sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar isimli makalemizi de okuyabilirsiniz. Kredi notunuz düşük olsa bile kredi kullanabileceğiniz bankalar olduğundan bahsetmiştik. Her bankanın kredi başvurusunu değerlendirme kriterleri farklı olduğu için bazı bankalarda kredi kullanabilmeniz daha kolay olacaktır. Ayrıca bu makaleden sonra en kolay kredi veren bankalar isimli makalemizi de okuyabilirsiniz.

 

Ancak kredi notu düşüklere kredi veren bankalar oldukça azdır ve detaylı araştırma sonucu bilgi sahibi olabilirsiniz. Kredi notunun düşük olması bankanın gözünde hoş karşılanmayacağı için genel olarak bakıldığında bankalar sizlerden ek bilgi ve belgeler talep edebilir, bu belgeler ışığında da kredi başvurunuzu değerlendirebilir. Bazı bankalar ise yapmış olduğu kampanyalar ile kredi notunun belli seviyede kaldığı müşterilerine farklı faiz oranları ile kredi imkanı sunabiliyorlar. Bu yazımızda sizlere bu bankalardan bahsedeceğiz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bazı bankalar yapmış olduğu kampanyalar ile kredi puanı belirli seviyelerde kalan müşterileri için özel faiz oranları ile kredi kullanabilme imkanı tanıyor. Burada bahsetmiş olduğumuz özel faiz oranları ise diğer kredilere göre ufak da olsa fazla olmasıdır. Yani kredi notu yüksek olan bir müşteriden daha fazla faiz ödeyebileceğinizi de göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır. Elbette bu kriter tüm bankalar için geçerli olmuyor. Şimdi sizlere kredi notu düşüklere kredi veren bankaları listeleyecek ve hemen altında da bu kredilerin seçeneklerinden bahsedeceğiz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

 

  • AktifBank
  • N Kolay Kredi
  • BurganBank
  • Fibabanka

Yukarıdaki bankaları kullanarak hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapabilir ve kredi notunuz düşük olsa bile kredi kullanma imkanına sahip olabilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz bankalardan AktifBank ve N Kolay Kredi genellikle dijital hizmet veren bankalardır. Örneğin NKolay’ın internet sitesini ziyaret edip gerekli bilgileri doldurarak anında kredi başvurusunda bulunabilir ve paranın hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz.

N Kolay Kredi: Bu kredinin faiz oranı %2.29’dur. 50 TL’lik bir kredi tahsis ücreti kesintisi de yapıyor. İnternet sitesinden hemen başvuru yapıp kredinizi değerlendirme sürecine alabilir ve onaylandığı taktirde paranızı anında ATM’lerden çekebilirsiniz.

Aktif Bank: N Kolay Kredi’de zaten bir Aktif Bank ürünüdür ve burada kullanacağınız kredilerin faiz oranları ve diğer tüm şartları hemen hemen aynıdır. Öncelikle N Kolay Kredi’den başvuru yapabilirsiniz.

BurganBank: BurganBank genellikle müşterilerinden ek ücret ve işletim ücreti talep etmeyen dijital bir bankadır. Buradan yapacağınız başvurular ise anında değerlendirmeye alınacağı için kredi notunuz düşük olsa bile kredi kullanma imkanınız oldukça artacaktır.

Kredi Notu Düşüklerde Ek Teminatlar ve Kefillik

Eğer bu bankalardan da kredi kullanamıyorsanız ve kredi notunuz yetersiz geliyorsa, kendi çalıştığınız bankalara teminat gösterebilirsiniz. Örneğin kendi çalıştığınız banka kredi başvurunuzu kredi notunuzun düşük olması sebebiyle reddediyorsa, yanınıza bir kefil alarak yeniden başvuru yapabilirsiniz. Sicili düzgün olan bir kişinin size kefil olması kredinizin hemen onaylanması konusunda yardımcı olacaktır. Eğer krediniz için kefil bulamıyorsanız bankalara elinizde bulunan taşınmazları da teminat olarak gösterebilirsiniz.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar isimli makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Aklınıza takılan tüm soruları alttaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

 

Kaynak: https://www.finans20.com/kredi-notu-dusuklere-kredi-veren-bankalar/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir