Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri


0

Kredi kartını nakite çevirme yöntemleri, kredi kartı nakit çevirme ve kredi kartını nakit çevirme yöntemleri. Günümüzde kredi kartı oldukça yaygın olarak kullanılan bir banka ürünüdür. Bazen kredi kartlarımız ile alışveriş yapamıyor ve limitimiz dahilinde nakit para kullanmak isteyebiliyoruz. Bu sebeple de kredi kartımızın içindeki parayı nakde çevirme ihtiyacı doğabiliyor. Nakit paraya sıkıştığınızda elbette kredi kartınızdaki parayı nakde çevirebilirsiniz. Peki kredi kartını nakite çevirme yöntemleri nelerdir? Kredi kartı bakiyemi nakite çevirebilir miyim? Bu sorularınızın yanıtını makalemizde vereceğiz. Makalemizi sonuna kadar okuyarak kredi kartını nakite çevirme yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri

Bankaların kredi kartlarından nakit çekim yapıldığında uygulamış olduğu yüksek faiz oranlarısebebiyle banka kullanıcıları maalesef kendilerince farklı yöntemler üretme gerekliliği duymuştur. Banka faizleri yüksek olduğu gerekçesiyle de bireyler kredi kartlarındaki limiti ATM‘den çekmek yerine nakde çevirmenin farklı yollarını arıyorlar. Bizlerde sizlere en ekonomik ve doğru yoldan kredi kartını nakite çevirme yöntemlerini anlatacağız. Bu yöntemler sadece tavsiyedir ve editörlerimiz doğacak problemler karşısında sorumluluk kabul etmezler.

 

İnternet Üzerinden Kredi Kartını Nakite Çevirme

Bu yöntem ile internet siteleri üzerinden kredi kartınızdaki parayı nakite çevirebilirsiniz. Bu yöntemi uygulayabilmek için orta düzey bir bilgisayar kullanıcısı olmanız ve kredi kartınızın da internet alışverişine açık olması gerekiyor. İnternet siteleri üzerinden hayali bir ürün girişi yaparak 2 farklı hesaptan alışveriş yapabilir ve bu ürün sayesinde kredi kartı bakiyenizi nakde çevirmiş olursunuz. Bize göre şuan için en düşük komisyon uygulayan internet sitesi sanalpazar.com’dur. Sanalpazar.com’da üreteceğiniz hayali ürünü diğer hesabınızdan satın aldığınızda %5‘lik bir komisyon ödersiniz. Bu konular hakkında fikriniz yoksa bu yöntemi denemeyi atlamalısınız.

Alışveriş Yaparak Kredi Kartını Nakde Çevirme

Günlük alışveriş yaptığımız mağazalar ve kuyumculardan da kredi kartımızdaki parayı nakite çevirebiliriz. Bazı kuyumcular kredi kartına takla attırma, kredi kartındaki bakiyeyi paraya çevirme gibi işlemler yapmaktadır. Bulunduğunuz ilde bu tarz işlemler yapan kuyumcular varsa bunu araştırabilir ve kredi kartı bakiyenizi nakde çevirebilirsiniz. Ancak bu yöntemlerle uğraşmak istemiyorsanız da kredi kartı ile altın satışı yapan kuyumcuları bularak altın satın alabilirsiniz. Satın alacağınız altınları da bozdurarak aynı benzer yöntemlerle kredi kartınızdaki parayı nakde çevirmiş olursunuz.

Bir diğer alışveriş yöntemi iste telefon almak. Büyük mağazalardan kredi kartı ile tek çekim bir şekilde telefon satın alabilir ve bu telefonu daha sonra ufak zararlar ile başka telefoncuya satabilirsiniz. Bunun için TeknosaMediamarkt gibi büyük mağazaları tercih ederek telefonu daha ucuza alabilirsiniz. Telefonu daha ucuza almanız da o telefondan daha az zarar edeceğiniz anlamına gelir. Bu şekilde de zarar etme olasılığınız az olan ürünleri belirleyerek kendi ihtiyacınıza uygun olarak satın alabilir ve aynı gün satarak paranızı nakde çevirebilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm soruları altta bulunan yorum bölümlerinden bize iletebilir ve cevap bulabilirsiniz. Aynı zamanda senetle cep telefonu satan yerler yazımızı okuyarak da kredi kartından çekim yapmadan telefon al-sat işlemi yaparak nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.finans20.com/kredi-kartini-nakite-cevirme-yontemleri/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir