Kredi Kartı Temassız Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?


0

Kredi kartı temassız ödeme kapatma, kartın temassız özelliğini kapatma, kredi kartı temassız ödeme özelliğini kapatma, kredi kartı temassız ödeme nasıl kapatılır hakkında tüm bilgileri yazımızın devamında vereceğiz. Kredi ve banka kartlarının günlük hayatta önemli bir konuma sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle de kredi kartları, düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde kişilerin maddi açıdan daha verimli dönemler geçirmesine olanaklar tanımaktadır. Bununla birlikte de son zamanlarda birçok vatandaşın kredi kartlarına dair kafalarında birçok soru işareti oluşmuş durumda. Özellikle de kredi kartlarının temassız olma özellikleri bu sorular arasında baş sıraya yerleşmiş durumda. Temassız kredi kartının güvenilirliği konusunda sizlere bu sistemin hemen hemen tüm bankalarda aynı güven durumunu arz ettiğini belirtmek isteriz. Fakat yine de bu kartların genel sistemine adapte olma konusunda akıllarınızda soru işaretleri var ise, iptal ettireceğini de bilmenizi isteriz. Peki kredi kartı temassız ödeme kapatma nasıl yapılır, neden yapılmalıdır?  

Kredi Kartı Temassız Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Temassız kredi kartı hizmetinden yararlanmak istemiyorsanız eğer, öncelikle kart başvurusuyapmadan evvel bunu belirtmeniz yeterli olacaktır. Ancak bunun yanı sıra sizler temassız kart özelliğine dahil olduysanız da, bu özelliği rahatlıkla kapatma şansı bulacaksınız. Bunun için tek yapmanız gereken şey bankaların müşteri hizmetlerine bağlanarak kart ve kendi bilgilerinizi iletip, temassız kredi kartı başvurusunun iptalini istemek olmalı. Bu hamlenin hemen ardından zaten banka çalışanları da kart iptalini kısa süre içerisinde gerçekleştirmiş olacaklardır. Bu etkileşimin yanı sıra, az önce de belirttiğimiz gibi birçok bankanın kredi kartlarında temassız özellik bulundurduğunu unutmayın.

 

Aynı zamanda kredi kartlarının temassız ödeme özellikleri bazı bankalarda online hizmetlerkullanılarak da kapatılabiliyor. Bu sayede bankalara gitmenize gerek kalmadan veya müşteri hizmetlerini aramadan da bu özelliği kapatma imkanınız olabiliyor. Kredi kartı kullanan herkesin hemen hemen hepsinin internet bankacılığını kullandığını da göz önünde bulundurursak, kredi kartı temassız ödeme kapatma konusunda oldukça basit yöntemler izleyeceğini de söylememiz mümkün olabilir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık farketmeksizin, kredi kartınızın özellikler menüsüne girerek (Kart Detayları) kredi kartınızın temassız ödeme özelliğini kısa yoldan kapatabilirsiniz. Ancak her banka için geçerli olmadığını belirtmekte fayda var. Bu menü sayesinde kredi kartınızın online ödeme özelliğine de kısıtlama getirebilirsiniz. Örneğin internet alışverişi yapmadan önce bu özelliği açabilir, alışveriş sonrasında güvenlik sebebiyle bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Temassız Kart Güvenilir Mi?

Aslına bakacak olursak temassız kart banka kart ve kredi kartı sistemleri için bire bir uyum sağlayan bir oluşumdur. Normal bir kredi kartında olduğu gibi bu sistemde de sadece sisin kontrolünüz altında gerçekleşen işlemler söz konusu olmaktadır. Bu sebepten dolayı mevcut kartın güvenilir ve herhangi bir sorun yaşatmayacak şekilde ilerleyebildiğini bilmenizi isteriz. Bu sistem dahilinde sizler anlaşmalı olduğunuz herhangi bir bankaya talep ettiğiniz andan itibaren temassız sistem özelliğinden yararlanmaya başlamış olacaksınız. Bu sistem her açıdan sizlere verimli sonuçlar çıkararak ilerleyecek. Ki bu etkileşim, günlük nakit düzenlerinizde ve ödemelerde sizin işinize yararmış olacak. Kredi kartınızı kaybetmediğiniz sürece de bu sistemin bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyoruz.

 

Kredi Kartı Temassız Ödeme Kapatma Sorun Olur Mu?

Son olarak kredi kartı temassız ödeme kapatma konusunda herhangi bir sorunun yaşanmayacağını da eklemek isteriz. Aksine ülkemizdeki tüm bankalar edinmiş olduğu ilkeler içerisinde müşteri memnuniyetini göz önüne alarak ilerlemektedir. Bu da temassız kart özelliğini kapatma talepleriniz de sizlere herhangi bir sorun yaşatmamaktadır. Sıkıntısız bir şekilde bu özelliği kapatabilir, istediğiniz zamanda da yeniden aktif hale taşıyabilirsiniz. Bu konuda her zaman banka müşteri hizmetleri ile iletişimde kalma şansı da bulmuş olacaksınız. Şunu da kesinlikle unutmamak gerekir ki, banka sistemlerinde bu tarz kart hamlelerinde sizler her zaman güvenilir bir şekilde ilerleme ve sonuca ulaşma şansı bulabilirsiniz. Bunun için banka yönetiminizle günün her anında iletişim kurabilir, destek alabilirsiniz.  

Kaynak: https://www.finans20.com/kredi-karti-temassiz-odeme-kapatma-nasil-yapilir/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir