Kredi Kartı Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır?


0

Kredi kartı borç yapılandırma ve kredi kartının borcunu yapılandırma. Kredi kartı borçları nasıl yapılandırılır hakkında bilgiler. Bazı durumlarda kredi kartı borcumuzu ödemekte zorlanıyor ve ödemelerimizi geciktirmek durumunda kalabiliyoruz. Bu gibi bir durum bankalar açısından çok hoş karşılanmayacaktır ve puanınız düşüş gösterecektir. Aylık gelir dengeniz ile ödemeleriniz uyuşmadığında size fazla gelen kredi kartınızın ödemesini yapılandırabilirsiniz. Peki Kredi Kartı Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır? Borç Yapılandırması Nedir?

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Nedir?

Borç Yapılandırma işlemi, kredi kartınızın ödenmez bir duruma geldiğinde banka ile karşı karşıya gelerek anlaşma sağlanması anlamı taşıyor. Borcunuzu ödeyemediğiniz zaman bildiğiniz üzere banka bu borcunuza günlük faiz uygular ve daha sonra ödemek istediğinizde ana tutar yerine faiz dahil edilmiş tutarı ödemek zorunda kalırsınız. Ancak bankanız ile görüşerek bu borcu yapılandırmak istediğinizi dile getirdiğinizde bankanız size bu faiz oranında ciddi indirimler sağlayacak ve sizin işinize gelecek en uygun miktarı sunacaktır.

 

Bankanıza aylık gelir durumunuzu bildirmeniz ve en kolay yoldan nasıl ödeyebileceğinizi anlatmanız durumunda bankanız kolay bir ödeme planı ve vade seçeneğini sizlere sunacaktır.

Borç Yapılandırma Ne Zaman Yapılabilir?

Borç Yapılandırma, ödemeniz devam ederken yapılamıyor. Yani normal bir şekilde ödemeye devam ediyorsunuz ama borcunuz ağır geliyorsa bu yönteme başvurmanız pek mümkün olmuyor. Eğer uzun bir süre kredi kartı ödemesi yapamadıysanız ve borç çok fazla geciktiyse zaten bankanız yapılandırma işlemleri için tarafınıza ulaşıyor ve gerekli bilgileri veriyor.

Bu gibi bir durum ilk kez başınıza geliyorsa endişelenmenize gerek yok. Bankanız bu borcu en uygun yöntemlerle ödemeniz için size ulaşmaya çalışıyor. Eğer ısrarla ödememeye devam ederseniz bankanız bu borcu avukata devreder ve bu evreden sonra işler daha da karışabilir. Onun için Kredi Kartı Borç Yapılandırma, en mantıklı yöntemlerden.

Peki bu yapılandırma işlemlerini nasıl yapabiliriz?

Eğer kart borcunuz yapılandırma işlemi yapmak için uygunsa, çok fazla gecikmiş, avukata devrolmamış ve bankanız da bu borcu yapılandırmak istiyorsa borç yapılandırma işleminin ilk aşaması tamam demektir. Banka farketmeksizin tüm bankalar bu durumu aynı şekilde değerlendirir ve hemen hemen tüm bankaların inceleme yöntemleri de aynıdır.

Bu işlemleri başlatabilmek için tavsiye ettiğimiz tek yöntem, banka çalışanları ile birebir görüşmenizdir. Eğer sizi aradıklarında size sunmuş oldukları yöntemler sizin için de uygun ise kabul edip ödeme yapılandırma işlemini başlatabilirsiniz. Ancak telefonda verilen bilgi ve ödeme planı yetersiz geliyorsa mutlaka şubenize gidin ve işinizi banka personeli ile halledin. Yine işinizi halledemiyorsanız üst kademe çalışanlar ile durumu paylaşın.

Borcunuzu ödemek istiyor olmanız, bankanız açısından çok iyi karşılanacak bir durumdur ve hoş karşılayacaktır. Pazarlık yapmanız konusunda da kesinlikle bir sakınca yok. Size en uygun olan ödeme planını alana kadar konuşmalara devam edebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir