Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?


0

Kapatılan kredi kartını açtırma, kapanan kredi kartı nasıl açılır, kapattığımız kredi kartını tekrar nasıl açarız, kapattığım kredi kartımı açmak istiyorum gibi sorularınıza yazımızın devamında yanıt vereceğiz. Dünya üzerinde kredi kartı kullanımı oldukça yaygın olup özellikle de Türkiye’deki kredi kartı kullanımı diğer ülkelere nazaran daha üst seviyelerdedir. Doğru amaçlarla kullanılmayan kredi kartları da malesef kapatılmak zorunda kalabiliyor. Ancak kapatılan kredi kartlarını geri açtırmak mümkün. Peki kapatılan kredi kartı nasıl açılır? Bu makalemizde kapatılan kredi kartlarının açılması hakkında bilgiler vereceğiz. İptal edilen kredi kartını nasıl geri alırız?

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Güvenlik bilgisi olarak öncelikle belirtmeliyiz ki, daha önce kapatmış olduğunuz kredi kartınızı kesin bir şekilde imha etmiş olmanız gerekiyor. Kopyalanmalara ve çalınmalara karşı ciddi bir güvenlik önlemi olacaktır. Kredi kartı iptallerinde kart iptal olduktan sonra bu kartı ATM’ye taktığınızda zaten ATM kartınıza el koyacak ve geri vermeyecektir. Banka bu kartı imha edecektir. Sizler de iptal etmiş olduğunuz kartlarınızı daha sonra tekrar banka kanalı ile açtırabilirsiniz.

 

 

Bankaya Başvurarak Kredi Kartınızı Tekrar Açabilirsiniz

Daha önceden kapatmış olduğunuz kredi kartınızı açtırmak istiyorsanız 3 seçeneğiniz bulunmakta. İlk seçenek olarak, çalışmış olduğunuz banka şubesine giderek müşteri temsilcinize kapattığınız kredi kartınızı tekrar açtırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Müşteri temsilciniz geri almak istediğiniz iptal talebini en kısa sürede işleme koyacaktır. Diğer seçenek yine şubenizde bulunan müşteri temsilcisini aramak olacaktır. Ancak bu iki seçenek yerine bankaya gitmeden kredi kartınızı açtırmak isterseniz bankanızın müşteri hizmetleri numarasına ulaşarak, iptal etmiş olduğunuz kredi kartını tekrar açmak istediğinizi kredi kartı merkezine aktarabilirsiniz. Size tavsiyemiz, banka şubenize giderek başvurunuzu birebir olarak yapmanızdır.

Kredi Kartım Borç Yüzünden İptal Edildi

Peki borç yüzünden kapatılan kredi kartı nasıl açılır? Yukarıda bahsettiğimiz seçenekler ile yine bankanıza başvurarak kredi kartınızı açtırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Ancak değerlendirme süreci diğer yöntemler kadar basit olmayacaktır. Kartın iptal olduğu tarihten bu yana olan siciliniz incelenecek ve gelecek ödemelerinizde ortaya çıkacak ödeme sorunları analiz edilecektir. Yani, borç yüzünden kapanan kredi kartınızı açtırabilmeniz diğer durumlara göre biraz daha zor kabul edilebilir. Ancak bu gibi durumlarda internet üzerinden başvuru yapmak yerine sicilinizi düzeltip kolay kredi kartı veren bankaları tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Aksi durumlarda kredi kartını yeniden açtırmanız biraz zor olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi ise, bankanın size aynı limiti vermeyecek olmasıdır. Bu durum kesin olmasa da, kapatılan kredi kartı yeniden açılacağı için banka güncel kredi skorunuz ile değerlendirme yapacak ve yeni bir limit belirleyecektir. Eğer bu belirlenen limit işinizi görmüyorsa başvuruyu iptal edebilirsiniz. Hatta bu aşamada, kredi kartının yeniden açılmasına onay bile alamayabilirsiniz. Bu sebeple kredi skorunuzu iyi öğrenmeli ve buna göre işlem yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kapatılan kredi kartı nasıl açılır hakkında verdiğimiz bilgiler yeterli olmadıysa aklınızdaki soruları altta bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz

Kaynak: https://www.finans20.com/kapatilan-kredi-karti-nasil-acilir/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir