Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar 2018


0

 

Son zamanlarda bankacılık adına en fazla ismini duyduğumuz unsurlardan birisi de faizsiz kredi kartları olmuştur. Faizsiz kredi kartları; ülkemizde katılım bankaları tarafından kullanılan ve alışveriş yapma ya da nakit kullanabilme özelliği taşıyan bir kredi kartı türü olmaktadır. Bu tür, diğer bankalardaki kredi kartı özelliklerinin aksine faizsiz bir özelliğe sahip olduğu için, kullanıcılarının da dikkatini çekmektedir. Bu noktada da faizsiz kredi kartı veren banka sayısı 2018 senesinde çok daha fazla artış göstermeye başladı. Hem devlet hem de özel yapılı bankaların bu kartları kullanıcılarına tanıması, ortaya gerçekten de nakit tüketimi açısından farklı bir değerlendirme çıkarmış durumda. Peki faizsiz kredi kartı veren bankalar hangileridir? Hangi bankalardan faiz olmadan kredi kartı alabilirim?

Faizsiz Kredi Kartı Borcu Gecikirse Ne Olur?

Adı üstünde faizsiz kredi kartı borçlarında, aylık hesap özeti geldiğinde o borçların tamamının ödenmesi gerekmektedir. Bu kartlarda asgari ödeme tutarı ise bulunmamaktadır. Borcun tamamının ödendiği zaman, ödenmeyen borç var ise onun gecikme cezası da kartınıza yansıtılmış olunuyor. Bu konuda detaylı bilgileri bankalarınız ile iletişime geçerek de edinebilirsiniz. Çünkü birçok banka yönetimi, bu tarz bir uygulamada kendilerine has geliştirdiği sistemler üzerinden de ilerlemeyi tercih etmektedir. Bu da ortaya değişik ödeme biçimlerini de çıkarabilir. Ancak faizsiz kredi kartlarında asgari ödeme tutarının olmadığını genelleme yaparak belirtmemiz mümkün olacaktır. Her kredi kartında olduğu gibi faizsiz kartlarda da borcunuzu ödememezlik yapmamalısınız.  

 

Faizsiz Kredi Kartı Nakit Çekim İmkanı

Her kredi kartında olduğu gibi faizsiz kredi kartlarında da nakit çekim imkanları bulunmaktadır. Aylık olarak yapmış olduğunuz harcamalar üzerinden belli bir oranda nakit çekimi gerçekleştirebilirsiniz. Bu oranlar da genellikle %10 ve %20 düzeyinde miktarlar olmaktadır. Bu limitler doğrultusunda faizsiz kredi kartlarınızda da nakit çekimlerini rahatlıkla gerçekleştirebileceğinizi bilmenizi isteriz. Bunun dışında da kredi kartlarında istediğiniz her türlü ürünü rahatlıkla satın alacağınız da söylemeliyiz. Normal bir kredi kartı ile eş değer bir yapıya sahip olan faizsiz kredi kartları sayesinde, sıkıntısız bir şekilde alışveriş düzenlerinizi oluşturma şansı sizleri bekliyor olacaktır.

 

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Faizsiz kredi kartı veren bankalar yalnızca Katılım Bankalarıdır.

Bu bankalar;

  • Albaraka,
  • Kuveytturk,
  • Türkiye Finans,
  • Vakıf Katılım,
  • Ziraat Katılım

Yukarıda listelediğimiz tüm bankalardan faizsiz kredi kartı alabilirsiniz.

Son olarak şunu da belirtmek isteriz ki, her kredi kartında olduğu gibi sizlerin bu tarz bir kart kullanımında da sorumluluk bilincini göz önüne alarak ilerlemeniz gerekmektedir. Bu hususu her zaman birinci planda tutmalısınız. Çünkü faizsiz kredi kartlarında banka yönetimleri, diğer oluşumlarında olduğu gibi sıkı bir denetim ile takip işleyişini devreye sokmaktadır. Bu sebepten dolayı da kredi kartı borçlarını günü gününe ödemeniz, kredi puanınızı da her zaman yüksek tutmuş olacaktır. Bu sebepten dolayı, sorumluluk bilinciyle hareket ederek adımlarınızı o şekilde yönlendirmenizi öneriyoruz. Bu sayede faizsiz kredi kartının yararlarından çok daha hızlı bir şekilde faydalanma şansı da bulacaksınız.

Kaynak: https://www.finans20.com/faizsiz-kredi-karti-veren-bankalar-2018/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir