Evlilik Kredisi Nedir?


0

Düğün yapıp bir yuva sahibi olmak herkesin ortak hayalidir. Ancak günümüz şartlarında düğün yapmak da ciddi maddi birikimler gerektirebiliyor. Bu imkanları karşılamakta zorlanan tüm bireylerimiz için bankalar özel bir kredi sunuyor; Evlilik Kredisi! Peki bu evlilik kredisi nedir? Bu krediyi kimler alabilir?

Evlilik Kredisi Nedir?

Evlenmek isteyen, düğün yapmak isteyen ve maddi imkanları yeterli olmayan müşterilerine bankalar çeşitli kampanyalar dahilinde evlilik kredileri ve düğün kredileri gibi paketlerde kredi kampanyaları sunabiliyor. Ancak bu durumda da her evlenen kişinin ve her düğün yapmak isteyen bireyin kredisi onaylanacak anlamına da gelmiyor.

Bankalar tarafından düğün masraflarını karşılayamayan bireylere verilen kredilere düğün kredisiadı da verilebilir. Bu kredilerde evlenecek olan çiftlerin düğünbalayıeşya ve diğer masraflarınıkarşılamasında yardımcı olabilmek hedeflenir.

Bu Krediyi Kimler Kullanabilir?

Evlilik kredilerinin, normal ihtiyaç kredilerinden herhangi bir farkı yoktur. Bankalar evlenecek olan müşterilerine evlilik kredileri adı altında ihtiyaç kredisi düzenlemiş ve bunu sunmaktadır. Yani aslında kullanacağınız kredi bir ihtiyaç kredisidir ancak kampanyadan sadece evlenecek olan çiftler faydalandırılır.

İhtiyaç Kredilerinde olduğu gibi bu kredide de normal şartlar aranmaktadır. Normal bir kredi başvurusu yapar gibi başvuru yapabilirsiniz. Nasıl başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız da Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? isimli makalemizi okuyarak yardım alabilirsiniz.

Evlilik Kredilerinin genel mantığı bu şekildedir. Ancak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi adına bakarak tüm evlenen çiftlerin kredisi onaylanacak anlamına gelmiyor. Başvuruda gerekli evrakları tamamlamanız durumunda başvurunuz detaylı olarak incelenir ve kredi kullanamaya uygun görülür herhangi bir engeliniz bulunmazsa krediniz onaylanır. Kredi notunuz da bu aşamada önemli etkenlerden birisidir.

Kaynak: https://www.finans20.com/evlilik-kredisi-nedir/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir