Borcu Olana Kredi Veren Bankalar (Kesin Çözüm)


0

 

Borcu olana kredi veren bankalar, borcu olana ve sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, borcum var bankadan kredi alabilir miyim, borcum varken başka bankadan kredi alabilir miyim ve borcu olanlara kredi veren bankalar hakkında bilgiler yazımızın devamında. Günümüzde banka ve banka ürünlerinin kullanımı oldukça yaygınlaşmış durumda. Özellikle kredi ve kredi kartıkullanımı ülkemizde yapılan araştırmalara göre çok üst seviyelerde. Durum böyle olunca da bankalara olan borçlanma oranımız da aynı doğrultuda yükseliyor. Ancak borcumuz olsa da bazı durumlarda acil olarak kredi veya acil nakit ihtiyacımız olabiliyor. Bu gibi durumlarda da borcu olana kredi veren bankalar var mıdır gibi sorular aklımıza gelebiliyor. Yazımızın devamında borcu olana kredi veren bankaları ve diğer kredi çekme yöntemlerini anlatacağız. Aynı zamanda yazımız üzerinden ilgili bağlantıları da takip ederek borç kapatma kredisi veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Borcu Olana Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Bankalara kredi veya kredi kartı borcunuz varsa kredi kullanmanız olumsuz yönde etkilenecektir. Geçtiğimiz senelerde devletin torba yasa ile getirmiş olduğu bazı kanunlara göre bir kişi maaşının çok üzerinde olacak şekilde borçlanamayacak. Bankalar da bu duruma göre kredilendirme politikalarını yeniden geliştirdiği için borcu olana kredi veremeyebiliyor. Ancak bu gibi durumlarda da bazı seçenekler mevcut. Örnek vermek gerekirse bankaların borcu olanlar için düzenlemiş olduğu çeşitli kredi ve kredi kampanyaları da olabiliyor. Peki bu kampanyalar nelerdir? Borcu olana kredi veren bankalar var mıdır?

 

Ancak bazı durumlarda bu değişiklik gösterebiliyor. Örneğin bankalara ek gelirinizin olduğuna dair belgeler sunabilirseniz. Eğer banka size bir borcunuzdan dolayı kredi veremeyeceğini söylüyorsa da, banka çalışanlarına krediyi kullanabilmek için ek belge ve teminatlar gösterebileceğinizi iletirseniz kredinin onaylanma süreci hızlanacak ve ihtimal olarak daha da yüksek olacaktır. Tüm bunların yanı sıra da bazı bankalar, borçlarınızı tek çatıya toplayabilmek için Borç Kapatma Kredisi adı altında kampanyalar düzenleyebiliyor. Bu kampanyalardan ise yazımızın devamında bahsedeceğiz.

Borcu Olana Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Çoğu banka, riskli gördüğü kişilere kredi ve kredi kartı kullandırmaz. Maalesef ödeme düzensizlikleri, gelir – borç dengesinin yetersizliği bu durumların son derece olumsuz gelişmesine sebep olabiliyor. Ancak bankalar ile görüşerek de dağınık olan borçlarınızı tek çatı altına toplamak amacıyla kredi kullanabilir, diğer bankalardaki borçlarınızı kapatarak borcunuzu tek çatı altında birleştirebilirsiniz.

Farklı farklı bir çok bankaya borcu olup, bunu tek bir çatıda toplamak isteyen bireyler bu krediyi tercih ederlerse ciddi anlamda faydasını göreceklerdir. Tüm borçları tek bir bankaya devretmek sizin aylık ödemelerinizde rahatlık sağlayacaktır. Ayrıca Borç Kapama Kredilerinin faiz oranları da düşük olabiliyor.

Hangi Belgeler Gerekiyor?

  • Kimlik Belgesi
  • İkametgâh Belgesi (Kayıtlar güncel ise, son 3 aya ait sabit fatura yeterli.),
  • Maaş Bordrosu (Ön onay verilmemesi durumunda gerekir)

Eğer gelir durumunuz iyiyse ve bankalarda olan ödemelerinizde bir sorun yoksa krediniz direk olarak ön onay alacak ve onaylanacaktır. Ancak ön onaya takılmanız durumunda gelirinizi belgeleyebilirseniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Borç Kapama Kredisi Veren Bankalar:

 

  • Garanti Bankası
  • QNB Finansbank
  • Akbank
  • OdeaBank
  • Şekerbank

Şuan güncel olarak kampanyaları olan bankalar bu şekilde listeleniyor. Bu bankalar kanalı ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Bankaların detaylı olarak kampanyalarını da aktaracağız.

Önemli hatırlatma: Bankaların hepsinin borç kapatma kredisi vereceği konusunda kesin bir bilgi yoktur. Eğer yeni kullanacağınız kredi, (diğer borçlarınızı kapatıyor bile olsanız) bankanın şartlarını karşılamıyorsa bu krediniz de reddedilecektir. Bu sebeple borç ve gelir dengenizi iyi analiz etmeli ve banka personeli ile ön başvuruda bulunmalısınız. Borcu olana kredi veren bankalar isimli makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Alt bölümde yer alan yorum bölümünden aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Kaynak: https://www.finans20.com/borcu-olana-kredi-veren-bankalar-kesin-cozum/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir