60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar


0

60 ay vadeli ihtiyaç kredisi, en uzun vadeli ihtiyaç kredileri, ihtiyaç kredilerinde en fazla vade nedir, 60 ay vade ile ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir gibi soruların cevabı makalemizin devamında. Acil nakit ihtiyaçlarımızın karşısında imdadımıza yetişen kuruluşlar elbette bankalardır. Durum böyle olunca nakit ihtiyaçlarımız için hemen bankaları ve kredi kampanyalarını araştırmaya başlıyoruz. Ancak bildiğiniz üzere bankalardan ihtiyaç kredisi kullanırken en fazla 48 ay vade tercih edilebiliyor. Genel olarak baktığımızda bankaların 48 ay dışında vade uyguladığını söylemek zor olur. Bazı durumları göz önüne alırsak, bankaların belirli kampanyalar ile bu vade seçeneklerini uzattığını 60 veya 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi verdiğini de söyleyebiliriz. Bu kampanyalar belirli dönemlerde yapıldığı için sürekli araştırma halinde olmamızda da fayda var. Peki 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir?

60 Ay Vadeli ihtiyaç Kredisi Kullanılabilir Mi?

Yazımızın giriş bölümünde de vurguladığımız üzere, bu vade süreleri yalnızca belirli kampanyalar dahilinde uygulanabiliyor. Bugün bankalarda standart ihtiyaç kredisi vadesi en fazla 48 aydır. Gereken kredi hesaplamalarının ardından eğer 48 ay vadeli bir ödeme planının sizi yoracağını ve ödeme yaparken zorluk çıkaracağını düşünüyorsanız yazımızın devamında yer alan bankalara başvuru yaparak kredinizi 60 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz.

 

Belirtmiş olduğumuz gibi, altta vereceğimiz bankalar belirli kampanyalar dahilinde vadelerini 60 aya çıkartmaktadır. Bu sebeple normal bir ihtiyaç kredisi başvuru yaparsanız en fazla 48 ay seçebileceksiniz. Başvuruyu yapmadan önce doğru krediye başvurduğunuzdan emin olmalısınız. Bununla beraber 60 ay vadeli olarak çekeceğiniz kredinin de faiz oranlarının, 48 ay vadeli bir krediden çok daha yüksek olacağını unutmamalısınız. Kredi hesaplaması yaptığınızda ise aradaki farkı rahatlıkla analiz edebilirsiniz. Şimdi gelelim 60 ay vade ile kredi veren bankalara.

60 Ay Vadeli ihtiyaç Kredisi Veren Bankalar

60 ve 120 ay vade ile kredi kullandıran bir çok banka bulunuyor. Bu bankaların faiz oranları birbiri ile değişkenlik göstermekte olup, farklı özellikler de barındırıyor. Bu sebeple tercihinizi size en uygun gelen bankadan yana kullanmanızı öneririz. En uzun vadeli tüketici kredisini kullanırken dikkat etmeniz gereken bir çok nokta da var. Yazımızda bunlardan da bahsediyor olacağız. Vade oranının artması, faiz oranı ve bankaya olan toplam borcunuzu da arttıracağını sakın unutmayın.

1-) Garanti Bankası Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası, Türkiye’nin en fazla müşteriye sahip olan bankalarındandır. Bu sebeple bu tarz kampanyaları da en sık uygulayan banka diyebiliriz. 60 Ay vade ile kullanacağınız kredilerin üst limiti 50.000 TL‘dir. Bu kredi tutarını 60 ay vade ile ödeyebilirsiniz. Kullanacağınız 50.000 TL’lik kredi için bankaya 1.200 TL gibi bir dosya masrafı ödemeniz gerekiyor. Kredinin faiz oranı ise 1.34’tür.

2-) Ziraat Bankası Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi
Ziraat Bankası’nda ise 1.19 faiz oranı ile uzun vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Araba, arsa veya diğer nakit ihtiyaçlarınız için Ziraat Bankası’nın kredisini tercih ederek 60 ay vade ile geri ödeme seçeneklerine sahip olabilirsiniz. Bu kredi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için ziraat bankası şubelerini ziyaret etmelisiniz.

3-) QNB Finansbank Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

Diğer 2 bankaya nazaran Finansbank, daha uzun vade seçeneklerini müşterilerine sunuyor. 60 ve 84 ay vade seçenekleri ile ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Diğer bankaların kampanyalarında olduğu gibi 60 aydan başlayan seçenekleri Finansbank’ta da bulmak mümkün. Diğer tüm detaylar için şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

4-) TEB Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

TEB Bankası’nda da diğer bankalarda olduğu gibi 60 ay vadeli kredi seçenekleri bulunuyor. TEB Bankası tarafından herhangi bir dosya masrafı ve faiz oranı belirtilmediği için bu bilgileri direkt şubelerden öğrenebilirsiniz. TEB’in bu kredisinin üst limiti 50.000 TL olup, bu tutara kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzu yine şubelerden gerçekleştirebilirsiniz.

 

60 Ay Vadeli Kredi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazımızın başlarında da belirttiğimiz gibi, kredi başvurusu yapmadan önce hesaplamaları iyi yapmalısınız. 60 ay vadeli kullanacağınız bir kredinin geri ödemesi ve faiz oranı oldukça yüksek olacaktır. Özellikle kredi ve kredi kartı faizlerinin artış gösterdiği zamanlarda bu gibi bir hamle mantıklı olmayabilir. Aylık taksit ödemeleriniz düşük olsa da, bankaya olan toplam borcunuzun fazlaca artacağını belirtmekte fayda görüyoruz. Bu gibi işlemleri yapmadan önce banka çalışanları ile oranlar hakkında detaylı görüşmelisiniz. Aklınıza takılan tüm soruları altta yer alan yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Kaynak: https://www.finans20.com/60-ay-vadeli-ihtiyac-kredisi-veren-bankalar/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir