Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

Ziraat Bankası’ndan Bağkur Borcu Olan Esnafa Düşük Faizli Kefilsiz Kredi

Ziraat Bankası’ndan Bağkur Borcu Olan Esnafa Düşük Faizli Kefilsiz Kredi
Bu haber 15 Aralık 2017 - 12:52 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Bağkur borcu olan binlerce esnaf maalesef emekli olamamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası’ndan Bağkur Borcu Olan Esnafa Düşük Faizli Kefilsiz Kredi müjdesi verilmiştir. Esnafa özel düzenlenen, borçlarını ödeyerek emekli olma hayallerini gerçekleştirmek isteyen kişilere düşük faizli kefilsiz olarak kredi kullandırılabilecek.

Emeklilik yaşını doldurmuş olmalarına rağmen birikmiş borçlarından dolayı eksik primden kaynaklı bir türlü emekli olamayan esnaf müjdeli haber ile sonunda rahat bir nefes alabildi. Sosyal Güvenlik Kurumu, Ziraat Bankası ile bir protokol imzaladı ve bu protokole göre 30 Haziran’da biten sicil affından yararlanmış olan (yasa 7020 sayılı) kişilere düşük faizli olarak kredi imkanı verilecektir. Yaşın doldurmuş ve prim şartlarını yerine getiren kişiler artık emekli olabilecek ancak bağkur borcundan dolayı emekli olamayan kişiler bu haktan yararlanabilecektir.

Sayısı 150 bin civarında olan bu kişiler borçlarını ödedikten en geç 3 ay içinde emekli maaşlarını almaya başlayacaktır.

Bağkur Borcu Olan Esnafa Düşük Faizli Kefilsiz Kredi vadesi 36 ay şeklinde olup faiz oranları ise yüzde 1,05 gibi bir rakam şeklinde kullandırılacaktır. Krediye ait herhangi bir tahsis bedeli bulunmamaktadır. Ancak banka duruma göre hayat sigortası yapılmasını isteyebilir. Örnek bir hesaplama yapacak olursak, 30 bin TL borcu olan BağKur’ lu 36 ay vadeli şekilde kullanacağı kredi için aylık olarak 1042 TL ödeme yapacaktır. Krediyi çekmek isteyen kişiye para verilmeyecek yani onaylanan krediye anında bloke konulacak ve akabinde SGK ‘ ya aktarılacaktır.

Kredi ödemeleri, saymış olduğumuz tüm bu işlemleri yerine getiren kişilerin hesaplarından emekli olduklarından itibaren kesilmeye başlayacaktır. Bu demek oluyor ki emekli olmadan kredi borcu geri ödemelerine başlamayacaksınız. Ziraat Bankası’ndan Bağkur Borcu Olan Esnafa Düşük Faizli Kefilsiz Kredi kesinlikle bulunmaz bir fırsat olup bu fırsattan faydalanmayı sakın ihmal etmeyin derim.

Ziraat Bankası’ndan Bağkur Borcu Olan Esnafa Düşük Faizli Kefilsiz Kredi başvurunuzu zaman kaybetmeden yapın ve sizde emekli olmaya hak kazanın

Ziraat Bankası’ndan Bağkur Borcu Olan Esnafa Düşük Faizli Kefilsiz Kredi için tüm soru ve önerilerinizi yorum kısmından tarafımıza iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Başvurusu 2017 başlıklı makalemizde devlet destekli evlilik kredi, devlet destekli evlilik kredisi ve devlet destekli evlilik kredisi başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER