Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

Yapılandırması Olan Kredi Kartı İle Harcama Yapılır Mı?

Yapılandırması Olan Kredi Kartı İle Harcama Yapılır Mı?
Bu haber 04 Kasım 2017 - 13:55 'de eklendi ve 49 views kez görüntülendi.

Günümüzde pek çok kişi kredi kartı kullanmaktadır. Çok amaçlı finansal araç olmakla birlikte nakit para taşımamızı sağlar. Hayatımızı kolaylaştırmakta oldukça büyük etkene sahiptir. Günümüzde neredeyse tüm alışverişleri kredi kartları ile yapmaktayız. Bu durum hayatımızı kolaylaştırmış bulunmaktadır. Ekonomiye katkısı olup ticaretin kalkınmasında büyük etken olmuştur. Peki yapılandırılan kredi kartlarımız için ne yapmalıyız ? Bu yapılandırma sonrasında kartımızın açık olup olmadığını veya kartları kullanabilme durumlarını nasıl anlayacağımızı öğrenebiliriz.

Kredi kartlarımızı kullanıp ve sonrasında borcunu yatırmıyorsak mutlaka bankamızı aramalıyız. Yapılandırma için arz etmeliyiz. Yapılacak olan kredi kartı yapılandırması sayesinde alışverişlerimiz taksitli olarak yansımış olacak ve kart kullanımımız açık olacaktır. Böylece kartımızı kullanmaya devam etmiş olup kredi kart notumuzun düşmesine de engel olmuş olacağız. Kredi kart ödemelerimize çok dikkat etmemiz gerekir. Aksi takdirde ödeme gerçekleştirmediğimiz her gün için bankamız bizim adımıza idari takip başlatacaktır. Buna rağmen hala ödemediysek hakkımızda yasal süreç başlamış olup , banka avukatları tarafından kartımız alışverişlere kapatılmış olacaktır. Bu yasal süreç gittiğimiz her bankada karşımıza çıkacaktır. Bu zaman diliminde kredi kartı hiçbir banka tarafından onaylanmayacak ve hatta uzun süre kart kullanamaz hale gelmiş olacağız.

Bu yüzden kredi kartlarımızı kullanırken dikkat ettiğimiz gibi ödeme zamanları geldiğinde de dikkat etmemiz gerekir. Aksi takdirde bankalar tarafından sürekli aranarak rahatsız edileceksiniz ve siz bu aramaları da dikkate almazsanız iyice durumları zorlaştırmış olacaksınız. O yüzden banka aramamalarından kaçmamalı mutlaka görüşülmelidir. Onlar sizleri yol göstermek amaçlı aramaktadırlar. Sizde onlara kendinizi anlatarak borcu en kısa zaman zarfında kapatacağınızı belirtiniz. Bu sizin sıkıntı yaşamamanız için önemli bir unsurdur.

Bir önceki yazımız olan Öğrencilere Avantajlı Kredi ve Kredi Kartı Veren 5 Banka başlıklı makalemizde 18 yaşından küçüklere kredi kartı, hangi banka öğrencilere kredi kartı veriyor ve öğrenci kredi hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER