Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

Şubeye Gitmeden Anında Hızlı, Kolay Kredi Veren Bankalar

Şubeye Gitmeden Anında Hızlı, Kolay Kredi Veren Bankalar
Bu haber 10 Kasım 2017 - 9:25 'de eklendi ve 36 views kez görüntülendi.

Kötü bir sicilinizin olmaması durumunda çoğunlukla bankalar tarafından anında ihtiyaç kredisi avantajlarından faydalandırılırsınız. Bu da yüksek teknoloji imkânları ile verilerin kısa süre içinde değerlendirilmesi şeklinde mümkün olmaktadır. Peki şubeye gitmeden anında krediyi almak nasıl mümkün olacaktır. Hangi bankalar şubeye gitmeden anında kredi kullanımı sağlıyor, bu konuda yapılması gereken nedir, hangi bankaya anında kredi başvurusu yapabiliyorsunuz ? Bu sorularınızın yanıtını birazdan yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Yalnız şöyle ki, daha önceden kalan bir takibiniz varsa ve siciliniz lekelendiyse, ya da hiç bir bankayla çalışmadıysanız, kredi notunuz düşükse anında kredi kullanamıyorsunuz demektir. Çünkü bankalar,bahsi geçen anında kredileri genel olarak sicili temiz müşterilerine sunmaktadırlar. Yani banka kurumları, maaş müşterisi, kredi kartı veya vadeli & vadesiz mevduat hesabı müşterisi gibi aktif çalışmakta olan bireylere anında kredi imkanı sunmaktadır. Zaten çalıştığınız banka düzgün kredi notunuzu gördüğü zaman, size sms ile kredi hakkında bilgilendirme yapmaktadır. Ön onaylı krediniz, şu masrafla, şu tutarda ödeme ile vadeli şekilde hazırdır. Hemen başvuru yapabilirsiniz, şeklinde bilgilendirmeler ulaştırmaktadır. Bu durumda şubeye gitmeden rahatlıkla mobil şubesinden, internet bankacılığından veya müşteri hizmetlerinden anında kredi kullanabiliyor olacaksınız ve mevcut vadesiz hesabınızda tutarı hemen görebileceksiniz.

İhtiyaç kredi başvurusunu bankaya yaptığınız zaman kredi sözleşmesi imzalatılacaktır. Banka ile zaten öncesinde çalışan kişilerin imzalamış oldukları sözleşmelerde bazı maddeler, daha sonradan kullanılabilecek kredi için bulunmaktadır. Bu sebeple kişinin ileriki zaman da kredi kullanması durumunda bu maddelere istinaden banka kredi kullanımına izin vermektedir. Fakat eğer bankanın aktif müşterisi değilseniz, anında ve hızlı bir şekilde kredi kullanmanız mümkün olmayacak ve ön onay aldığınız kredi başvurunuz için mutlaka bankanın şubesine gitmeniz ve gerekli kredi sözleşmelerini imzalamanız gerekecektir. Bazı bankalar bu konuda yardımcı olabiliyor ve sizin onları aramanız ile müşteri temsilcisini bulunduğunuz adrese göndererek, kredi sözleşmesini banka şubesine gitmeden adresinizde imzalama imkânı verecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Halkbank Bankamatik Kartı Ne Zaman Gelir? 2017 başlıklı makalemizde halkbank bankamatik, halkbank bankamatik kartı ve halkbank bankamatik kartı ne zaman gönderilir hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER