Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

Sigortasız (SSK Olmadan) Kredi Çekilebilir Mi?

Sigortasız (SSK Olmadan) Kredi Çekilebilir Mi?
Bu haber 15 Kasım 2017 - 14:43 'de eklendi ve 48 views kez görüntülendi.

Bankaların kazancının çoğunu karşılayan kredi ürünleri tüketicilerin de en çok ihtiyaç duyduğu bir banka hizmetidir. Tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda ister çalıştığı ya da çalışmadığı bir banka olsun herhangi bir bankanın şube kanalıyla kredi başvurusunda bulunmalıdır. Kurum tarafından, kredi talebinde bulunan müşteriler hem bireysel hem de bankanın belirlemiş olduğu kriterler doğrultusunda bir aşamadan geçirilecektir. Bu kriterlere istinaden müşterinin aylık gelirine, kredi notuna ve herhangi bir yer de çalışıp çalışmadığına bakılmaktadır.

Kredi Kayıt Bürosunda bulunan kayıtlar incelenerek kredi notu ile ilgili bir karara varılırken, aylık gelirine istinaden maaş bordrosuna veya varsa kira gelirlerinin belgelerine bakılırken aynı zamanda müşterinin 6 ay içerisinde sigortasının olup olmaması incelenir. Çünkü banka sigortasız kişilere güvenmekten yana pek taraftar değildir.

Peki, sigortasız kredi çekilebilir mi?

Bankaların sigortasız çalışan müşterileri de portföylerinde dahil edebilmek adına farklı formüller geliştirdiği için, sigortasız kredi çekilebilir mi? sorusunun cevabı Evetdir.

Esasında herhangi bir yerde çalışmıyor olsanız bile bankalardan kredi kullanabilmeniz için mevcut bir gayrimenkul ya da gayrimenkullerimizden elde ettiğiniz kira gelirleri sayesinde kredi talep ederek rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz. Hatta aylık kira gelirinize göre ihtiyaç, araç, konut gibi daha birçok kredi ürününden faydalanmanız mümkün olacaktır. Bunun dışında hangi şartlarda sigortasız kredi çekilebilir, diyorsanız da,  tapusu resmi olarak üzerinizde bulunan taşınmazını bankaya ipotek ederek, ipotek karşılığında kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Kurumlar tarafınca belirlenmiş olan ekspertiz raporuna göre taşınmazın %50-%75’ ine kadar kredi kullanabilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi Ödemelerine TEB’den Üç Taksit başlıklı makalemizde çevre temizlik vergisi, çevre temizlik vergisi ödeme ve emlak ve çevre temizlik vergisi hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER