Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

Öğrencilere Avantajlı Kredi ve Kredi Kartı Veren 5 Banka

Öğrencilere Avantajlı Kredi ve Kredi Kartı Veren 5 Banka
Bu haber 20 Ekim 2017 - 11:27 'de eklendi ve 116 views kez görüntülendi.

Öğrencilik yıllarımızdan neredeyse tamamımız farkındayız ki; kredi kartları olmadan geçinmek çok zor. Aslına bakarsan her öğrencinin ilk işi üniversitesinde kayıt yaptırdıktan sonrasında öğrenciye kredi kartı veren en yakın bankaya giderek hızlı bir şekilde kredi kartı çıkarttırmaktır. Bankalarda öğrencileri düşünerek onlara özel avantajlı düşük limitli kredi kartı olanağı sağlamaktadır. Bankalar öğrencilere kredi kartı hizmetinin yanı sıra son dönemde öğrencilere kredi de vermektedir.

Genel olarak öğrenciler için verilen krediler eğitim kredileri olarak geçmektedir. Bu kredilerde daha fazlaca öğrencinin eğitim ihtiyaçları ile ilgili olmaktadır. Bu kimi zaman paralı özel bir üniversite ya da okulun senelik tutarı olurken, bazen de eğitim ile ilgili bazı harcamalarımız olabilmektedir. Peki bu şekilde avantajlı kredi kartı sunan 5 bankalar hangileridir sizlere sayalım.

Bu kredide vade süresi 36 ay olabilmekte olup, bununla birlikte KMH (kredili mevduat hesabı) da açılmaktadır. Öğrencinin kredi çekebilmesi için ya kendisinin çalışıyor olması gerekmekte ya da kefil olması yada  herhangi bir güvence gösterilmesi gerekmektedir.

Eğitim harcaması olan öğrencilere hatta hatta yüksek lisans, hekim ya da master eğitimi de dahil olmak suretiyle kredi veren Denizbank; 10 bin TL üst sınır belirlemiş, vade süresini de 36 aya kadar uzatabilmektedir.

Garanti Bankasın da öğrenciler için oluşturulmuş eğitim kredisi imkanı bahsetmiş olduğumuz diğer bankalara göre daha geniş kapsamlı ve avantajlı diyebiliriz. Verilebilecek kredi limitinin üst sınırı 100 bin TL iken, vade süresi de 48 aya kadar çıkabilmektedir. Bilhassa özel eğitim veren okullarda okuyan öğrencilerin ailelerine okul ücretleri için kredi tahsisi de yapılabilmektedir.

İş Bankası da cazip faiz oranları üzerinden eğitim kredisi veren bankalardan bir tanesidir. Okul harcamaları, hususi okul ödemeleri, vs. şeklinde masraflarınız için İş Bankasından eğitim kredisi kullanabilirsiniz.

Akbank’ın eğitim kredisinde; çalışan öğrenciler için maaş bordrosu ile çalışmayanlar için ise aile kefaleti ile finansman sağlanmaktadır. Vade süresi ise 36 aya kadar çıkabiliyor.

Kredi kartı alabilmek için 18 yaşını geçmiş reşit olmuş öğrencilere özel olarak avantajlı öğrenci kredi kartı veren bankalar vardır.

Öğrencilere Özel Avantajlı Kredi Kartı Veren 5 Banka

  • Ziraat Bankası Kredi Kartı
  • Garanti Bankası Genç Bonus Kredi Kartı
  • Yapı Kredi Play Kart
  • Axess Kredi Kartı
  • Vakıfbank Kampüs Kartı

Genel itibariyle bu kartların özelliği; taksit imkanlarının bolca olması, puan kampanyalarının cazip olmasıdır. Bu kredi kartlarının limiti ise; genel itibariyle 1.000 TL civarında olabilmektedir. Doğal olarak da bu kişiden kişiye göre de değişebilmekte olup, azalabilmekte ya da artabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartına Başvurdum Neden Reddedildi? başlıklı makalemizde kredi kartı başvuru, kredi kartı başvuru reddedilme sebepleri ve kredi kartı başvurum neden reddedildi hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER