Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

Ödenmeyen Kredi Veya Kredi Kartı Yapılandırma Gecikme 2017

Ödenmeyen Kredi Veya Kredi Kartı Yapılandırma Gecikme 2017
Bu haber 22 Kasım 2017 - 19:19 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Bazı sebepler dolayısıyla ödeyemediğiniz kredi ve kredi kartlarınız idari ya da yasal takibe alınır, bunun akabinde ise maalesef çok can sıkıcı sorunlar ile karşı karşıya kalırsınız. Bir yandan kredi & kredi kartını kullandığınız bankanın çağrı merkezi hizmetleri tarafından aranırsınız buna birde avukatlar ekleniyor tabii. Eğer bu telefonlardan herhangi birine cevap vermemek gibi bir hata yaparsanız işte o zaman üzülerek söylemeliyim ki takip süreci başlamış demektir. Kurumlardan kullanmış olduğunuz kredi & kredi kartı yapılandırmasında gecikme hakkında ki yazımızda mümkün olduğunca sizleri aydınlatacağım diye umuyorum. Bahsetmiş olduğum aramaları ilk etapta yanıtlarsanız ödeme yapmanız gerektiği hususunda size bilgilendirme yapılır eğer ödeme yapmazsanız da takip sürecinin başlayacağı beyan edilir. Tabii banka siciliniz düzgün ise banka sizi elinde tutmak isteyecektir. Yani esasında sizin açınızdan da fayda sağlayan yapılandırma hakkında yardımcı olabileceğine dair bilgilendirmeler yaparak sizi ikna etme çabasına girecektir.Yapılandırma yaptırdığınızda yüksek bir faiz ödüyor olacaksınız fakat uzun vadede rahat ödemeler yapacaksınız.  Eğer bu teklifi kabul etmezseniz o zaman bankanın açacağı davaya istinaden faizi ile ödeyeceğiniz bir borca sahip olup bankadaki itibarınızı kaybedecek yani banka sicilinizi lekelemiş olacaksınız.

Velev ki banka kredi yada kredi kartı borcunuzu yapılandırdınız fakat buna rağmen ödeme güçlük çektiniz ve yine gecikmeler baş gösterdi. O zaman eski yapılandırma bir fayda sağlamıyor çünkü tekrar bir yapılandırma işlemi demek yeni bir kredi veya kredi kartı üzerinden borç kullanmak anlamında işlem görmüş olursunuz ve bu işlemin de daha önceden yaptırdığınız kredi çekme işleminden hiç bir farkı yoktur. Dolayısıyla yapılandırma yaptığınız borcunuzun da aynı ilk borcunuz da ki gibi en fazla 90 gün gecikmesi olabilir ve bu zaman diliminde yine ödeme zorunluluğu olur. Ödemelerin yapılmaması ile yasal takip süreci başlar ve siz daha öncekinden çok daha ciddi bir sorunla baş etmek durumda kalırsınız.

Bir önceki yazımız olan Borcumun Fazla Olması Kredi Notumu Düşürür Mü? başlıklı makalemizde borç kredi notunu etkiler mi, borcu olanların kredi notu düşer mi ve borcun kredi notuna etkileri hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER