Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

Kredi Kartına Başvurdum Neden Reddedildi?

Kredi Kartına Başvurdum Neden Reddedildi?
Bu haber 19 Ekim 2017 - 23:39 'de eklendi ve 109 views kez görüntülendi.

Kredi kartı başvurunuz reddedildiyse bunun belirli sebepleri vardır. Bankalar için önemli olan ilk önce kredi notunuz ya da siciliniz kredi kartı almanıza uygun olmayabilir. Doğrusu engellerden biri kredi notunuzun düşük olması biri de kara listeye girmiş olmanız ve 5 senelik sürenin bitmemesi olabilir. Bankalara Kredi Kartı başvurusu yaptınız ve başvurunuz reddedildiyse yazımızı okumanız faydalı olacaktır.

Kredi kartı almak günümüzde kolaydır. Sadece kredi notunuz düşükse ve riskli bir müşteriyseniz bu durumda kredi kartı almanız mutlaka kolay olmayacaktır. Aslına bakarsanız üniversite öğrencilerine bile bankalar oldukça kolay bir halde kredi kartı verebilmektedir. Bu yüzden eğer kredi kartı almak için müracaat yaptığınızda başvurunuz reddedilirse bunun altında mutlaka ki önemli sebepleri vardır. Bankanın kredi kartı başvurunuzu reddedilmesi ile ilgili gerekçelerini öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

1.Kredi Kartının Reddedilme Sebebi Kredi Notu Olabilir

Kredi kartı başvurunuzun reddedilmesinin ilk öne sürülen sebebi düşük kredi notudur. Kredi notunun düşük olup olmadığını mutlaka kontrol etmeliyiz Findeks kredi notu sorgulama aracı ile işlemi yapabilirsiniz. Çıkan netice 1400 Türkiye averajının altındaysa kredi kartı başvurunuz bu yüzden reddedilmiş olabilir. Ek olarak riskli ya da oldukça riskli satın alan kategorisinde iseniz bu durum da bir diğer gerekçelerden biridir. Eğer ki bu oluşan durumda kullandığınız başka bir kredi kartınız var ise kullandığınız kredi kartının bütün borç bakiyesini kapatabilir ve üç ay gibi sürede bir kaç harcama yapıp gelen ekstre borç bakiyesinin tamamını ödeyerek tekrardan kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu davranış mutlaka ki kredi notunuzu yükseltecektir. Böylece tekrardan rahatlık ile kredi kartı için bankaya başvuru yapabilirsiniz.

2.Kredi Kartının Reddedilme Sebebi Kara Liste Olabilir

Eğer borçlarınızı ödemediğiniz için banka tarafından kara listeye girdiyseniz bu durumda bankalar kredi kartı başvurunuzu bulunduğunuz durumdan ötürü reddedeceklerdir. Kara listede bulunan kişilerin bankalardan kredi ya da kredi kartı almaları mümkün olmayacaktır. Kara listeye giren müşteriler ise 5 yıl süresince bankalarda kredili mevduat hesabı açmasına izin verilmemektedir. Eğer ki bu sebep’den dolayı kara listede bulunuyorsanız kredi kartı başvurunuzun reddedilmesi oldukça normaldir.

3.Kredi Kartınızın Reddedilme Sebebi Limitinizi Yüksek Belirlemeniz Olabilir

Kredi kartı başvurularında başvurunun bir diğer reddedilme sebebi de, kart için talep ettiğiniz üst limit tutarıdır. Şöyle söylemek gerekirse kredi kartı başvurusunda belirlediğiniz limit banka tarafından yüksek görülür ise muhakkak ki reddedilecektir. Bu sebep’den dolayı kredi kartı başvurunuz reddedildi ise başvuru yaptığınız banka ile iletişime geçip sizlere özel olarak belirlediği kredi limitini öğrenip tekrardan başvurabilmeniz mümkündür. Vermiş olduğumuz bilgilere dayanarak kredi kartı başvurusu için bankalara başvurmanız daha sağlıklı sonuç verecektir.

Ek olarak bunların yanı sıra kredi kartı için başvurduğunuz bankanın sizlerin kullanımına uygun olup olmadığı da en önemli faktörlerden biridir. Kredi Kartının alışveriş faizleri ve oluşacak gecikme faizleri oranlarına dikkat etmekte fayda var. Kredi başvurusu yapmadan önce banka kredi kartlarının aidatı bulunmayan yani senelik kullanımı olmayan kredi kartını seçmeniz daha faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ölen İnsanın Kredi Kartı Nasıl Kapatılır? başlıklı makalemizde ölen insanın kredi kartı, ölen insanların kredi kartı ne oluyor ve ölen kişi kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER