Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

Halkbank Bankamatik Kartı Ne Zaman Gelir? 2017

Halkbank Bankamatik Kartı Ne Zaman Gelir? 2017
Bu haber 10 Kasım 2017 - 9:19 'de eklendi ve 44 views kez görüntülendi.

Bankaların, müşterilerine takdim ettikleri bankamatik kartlarının, başvurunun akabinde ne zaman geleceği, banka şubesine mi yoksa adrese mi teslim edileceği, adreste bulunamaması durumunda bir başka kişiye kurye tarafınca teslim edilemiyor olması gibi birçok soru silsilesi oluşmaktadır. Bu hususta yapılabilecek birçok açıklama bulunmaktadır.

Normal koşullarda yapılan bir kart başvurusu, en fazla iki hafta içerisinde müşteriye teslim edilmektedir. Kartın basım ve dağıtım süreci gelişen teknolojinin kullanılmasıyla her geçen gün daha da hızlanmaktadır. Bu sürenin kısa olmasının beraberinde, müşteri güvenliğinin sağlanabilmesi adına, hesap kartları veya kredi kartları sadece kart sahibine teslim edilmektedir. Adreste bulunamayan şahısın kartı, başvurunun yapıldığı banka şubesine teslim edilmekte olup şubeden teslim alınması gerekmektedir.

Kartınızın nerede olduğunu bilmiyorsanız, mutlaka hesabınızın açıldığı banka şubesi ile görüşerek personele kartınızın orda olup olmadığını sorarak akıbetini teyit ediniz. Akabinde banka şubesine giderek kartınızı teslim alınız. Kart basımı gerçekleştikten sonra bankanın şubesine de gidilebilmektedir. Kuryenin yoğunluk durumuna göre dağıtım yapıldığı için karta ivedilikle ihtiyacınız varsa bankanız ile irtibata geçerek, Halk Bank bankamatik kartınızın akıbetini öğrenerek akabinde teslim alabilirsiniz.

Halkbank bankamatik kartı ne zaman gelir? Ne şekilde teslim alabilirim gibi sorularınıza verilebilecek cevaplar bundan ibaret olmaktadır. Velev ki bunların dışında bir durum ile karşılaştınız o zaman acilen bankanıza başvurup kartın iptalini talep etmelisiniz. Aksi takdirde kötü niyetli birisinin teslim alacağı kart kullanılabilir ve bu nedenle ciddi sorunlarla baş etmek zorunda kalabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Öğrenciyim Kredi Çekmek İstiyorum, Banka Kredi Verir Mi ? 2017 başlıklı makalemizde öğrenci ihtiyaç kredisi, öğrenci kredi çekebilir mi ve öğrenci kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER