Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

En Kolay, En Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri 2017

En Kolay, En Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri 2017
Bu haber 28 Kasım 2017 - 15:27 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

Son dönemlerde kredi notunuzda düşüş görüyorsanız ve kredi notunuzu yükseltmek için bir şeyler yapmak gerektiğini düşünüyorsanız doğru adrestesiniz. Kredi Notu Yükseltme Yöntemlerine dair tüm bilgileri yazımızdan edinebileceksiniz.

Yakın bir zaman dilimi için ihtiyaç doğrultusunda kredi çekme planınız bulunuyorsa, kredi notunuzun sizin için çok önemli bir mesele olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Dolayısıyla kredi notunuzu yükseltmenin yöntemlerini bilmeniz de oldukça büyük bir önem teşkil etmektedir.

Bankalardan kullandığınız kredi ve kredi kartınız varsa bunların ödemelerine dikkat etmelisiniz. Hatta hesap kesimi tarihinin hemen akabinde ödemeniz yapsanız kendinizi daha garantiyi alır ve son ödeme tarihini geçirme gibi bir risk ve endişeden de kendinizi kurtarmış olursunuz. Aynı zamanda kredi kartı ekstre borcunuzun her zaman ve sürekli olarak asgarisini ödemek yerine ekstre borcunun tamamını ödemenizi tavsiye ederim. Bütün bunların yanı sıra istikrar Kredi notunuz için çok önemli bir meseledir. Sizin güvenilir biri olup olmadığınız iş tam da bu alışkanlıklarınızın sayesinde oluşan kredi notunuza direkt olarak bağlıdır.

Tanımadığınız birinin sizden borç istediğini bu şahısın paraya ihtiyacı bulunduğunu ve almış olduğu borcun taksitlerini her ay size düzenli şekilde ödeme sözü verdiğini varsayalım. Sizden borç isteyen bir insana hemencecik inanıp da cebinizden çıkarıp para vermeniz mümkün müdür? Tabii ki hayır. Çünkü öncelikle bir güven ilişkinizin olması gerekmektedir. Aynı zamanda aylık kazancının borcunu ödemesi için yeterli olup olmadığını öğrenmek istersiniz. Sonuç olarak da şahıs hakkında bilgi edinmeye ve sorgulamaya başlarsınız. Fakat bankalar bunu bu şekilde yapmak yerine bireylerin kredi notu ile bütün bu bilgilerin hepsine kolaylıkla ulaşabilir ona göre de kişilerin güvenilirliğinin kanaatine varır.

Kredi notunuzu yükseltmek adına kredi kartı limitinin tamamını kullanıp sonra tamamını ödemek uygulanabilecek en iyi yöntemdir. Bu sayede kredi notunuz ortalama üç ay içinde yükselecektir. Kredi notunuz çok çok düşükse o zaman bu üç aylık süre biraz uzayabilir, ancak sabırlı ve istikrarlı olmanız gerekmektedir.

Ödenmesi gerekli olan bir cep telefonu faturanız, elektrik, su ve doğal gaz faturalarınız vardır. Bu ödemeleri fatura ödeme noktalarında ödeyeceğinize kredi kartınızdan ya da direkt Vadesiz mevduat hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vererek yapabilirsiniz. Tabii mutlaka faturaların sorunsuz ödenebilmesi açısından vadesiz hesabınızda bakiye bulundurmanız gereklidir. Yapacak olduğunuz bu yöntem ile banka tarafınca güvenilir bir müşteri statüsünde kesin olarak yer almış olursunuz.

Son olarak Findeks Not Danışmanım hizmeti alarak not danışmanınızın verdiği yönergeleri yerine getirdikten sonra da kredi notunuzun yükselmesini pek ala sağlayabilirsiniz. Bazı kurumlar komisyon karşılığında kredi notu danışmanlığı hizmeti vermektedir. Findeks Not Danışmanım hizmetini dilerseniz Findeks üyelik paketi satın alarak düşük ücretler karşılığında alabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan İşyeri için KOSGEB Kira Desteği Alabilir Miyim? 2017 başlıklı makalemizde kosgeb işyeri kira desteği, kosgeb kira desteği ve kosgeb kira desteği 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER