Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi Ödemelerine TEB’den Üç Taksit

Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi Ödemelerine TEB’den Üç Taksit
Bu haber 15 Kasım 2017 - 14:35 'de eklendi ve 37 views kez görüntülendi.

Emlak vergisi ödemelerinize herhangi bir ücret ödemeksizin TEB ile üç taksit yaptırabilirsiniz. Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi Ödemelerine TEB’ den Üç Taksit başlıklı yazımız sayesinde konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Eğer gayrimenkul sahibiyseniz herhangi bir muafiyet durumunuz da yoksa her yıl Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere yılda iki kez belediyelere emlak vergisi ödemeleri yapmaktasınız. Dilerseniz bu ödemelerinizi TEB Bonus kartına üç taksite böldürerek yapabilirsiniz.

Emlak Vergisi Ödemelerine TEB’ den Üç Taksit kampanyasından faydalanmayı istiyorsanız TEB’in belirlediği koşulları sağlıyor olmanız gerekir. Kampanya koşullarını inceleyerek sizin için ne kadar faydası olduğu doğrultusunda detaylıca bilgi edinmelisiniz.

Emlak Vergisi Ödemelerine TEB’ den Üç Taksit kampanyasından 3 Nisan 2017 ile 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında ancak yararlanabilirsiniz. 100 TL ve üzerindeki peşin emlak vergisi ödemelerinizi üç taksit seçeneği ile yapabilirsiniz. Kampanya katılımı için SMS göndermeniz gerekmektedir. VERGI yazıp 4616’ya SMS göndererek ödemenizi yaptığınızda bu ödemeniz ekstrenize üç taksit olarak yansıtılacaktır.

TEB bankası emlak vergisi ödemeleri dışında çevre temizlik vergisi ödemelerini de üç taksit imkanı sağlamaktadır. Çevre ve Temizlik vergisi ödemeleri için de yine VERGI yazarak 4616’ya SMS göndermeniz gerekmektedir. Gönderilecek SMS zorunlu ve ücretli olup, tüm operatörler için 0,65 TL bedeli bulunmaktadır.

Çevre Temizlik Vergisi ödemenizi taksitli olarak yaparsanız banka size ek taksit uygulamaz.

Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi Ödemelerine TEB’ den Üç Taksit imkanından sizden faydalanmak istiyorsanız belediyelerde bulunan bankaya ait  POS üzerinden ödeme yapmanız gereklidir.

Gayrimenkul sahiplerinin hepsinden Emlak vergisinin alındığını ancak bazı şartlar ile bu vergiden muaf olabileceklerini yazımızın başında belirtmiştim. Muafiyet için yasalarda belirtilen koşulları kendinde barındıran kişiler belediyelere bu muafiyet durumlarını ibraz edebilecekleri bir dilekçe ile başvurdukları takdirde emlak vergisini ödeme zorunluluğunu ortadan kaldırmış olacaktır.

Muafiyeti olan kişiler; engelli vatandaşlar, Türkiye’ de 200 metrekare ve 200 metrekarenin altında evi olan vatandaşlar, emekli olup sadece bir evi olan vatandaşlar, bir yazlığı olup sürekli orada ikamet eden vatandaşlar ek olarak 200 metrekare ve 200 metrekareden az evi olan şehitler, dullar, yetimler, gazilerdir. 200 metrekarenin üzerindeki ev sahipleri ya da birden fazla evi olanlar belediyelere her sene yılda iki kez olmak üzere emlak vergisi ödemek zorundadırlar.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası İhtiyaç Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde en hızlı garanti bankası ihtiyaç kredisi, en kolay garanti bankası ihtiyaç kredisi ve garanti bankası ihtiyaç hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER