Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

Bankadan Kullandığım Kredi Borcumu Ödeyemiyorum 2017

Bankadan Kullandığım Kredi Borcumu Ödeyemiyorum 2017
Bu haber 29 Kasım 2017 - 11:26 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.

Bankada kredisi olup da ödemesini yapamayan bir tek siz değilsiniz. Emin olabilirsiniz ki bu durum ile ilgili sıkıntı yaşayan, sayısı azımsanmayacak kadar çok fazla insan var. Sizde şayet Bankadan Kullandığım Kredi Borcumu Ödeyemiyorum diyenlerdenseniz bu durumda izleyeceğiniz adımlar hususunda sizleri detaylı bir şekilde bilgilendirerek aydınlatmaya çalışacağız.

Eğer kredi notunuz yüksekse ve riskli bir durumunuz da yoksa bankadan kredi almak oldukça kolay bir hale gelir fakat kredi borcunu ödemek mutlaka zor gelecektir. Özellikle de paranızı iyi yönetemiyorsanız borcunuzu ödemekte zorlanmanız kaçınılmaz bir durumdur. Nakit sıkıntısında olduğunuz dönemlerde de kredi borcunuzu ödemek size zorlayıcı bir durum gibi gelecektir. Ancak şunu bilmelisiniz ki kredi borcu taksitleri asla aksatılmaması gereken ödemelerdir.

Genellikle kişiler, ihtiyaç anında yalnızca o sıkıntılarını gidermek için kredi kullanmak ile ilgili kafalarını yorarlar sonrasında ödemelerin planı hakkında bir düşünce silsilesi akıllarında bu kadar çok yer etmez. Kredi alan pek çok kişi kredi taksitlerini bir şekilde ödeyeceğini düşünür. Yani krediyi alırken kredi borcunu nasıl ödeyeceğini ve kapatacağını düşünmez.

Kredi kullanmak isteyen ihtiyaç sahipleri bankadan genel olarak en yüksek kredi tutarı talep etmektedirler. Fakat sizin ne kadar kredi alabileceğinizi bankalar belirler daha doğrusu bunu bilirler. Esasında bankaya ibraz ettiğiniz maaş bordrosu veya gelir belgenizin sayesinde bankalar bu durumu bilmiş oluyorlar.

Eğer maaş müşterisi olduğunuz bankanızdan kredi talebinde bulunduysanız maaş bordronuzu banka personeline iletmenize gerek bulunmamaktadır. Çünkü maaşınız banka hesabına yattığından dolayı zaten banka sizin maaşı bilginizden haberdar olup buna istinaden çekilebilecek en yüksek kredi tutarını gayet iyi bilmektedirler. Ek olarak şöyle ki alabileceğiniz en yüksek kredi tutarı maaşınızın 20 katına tekabül etmektedir. Bu tutarı almanız halinde de sunulacak vade seçenekleri banka tarafınca aylık gelirinize göre belirlenerek tarafınıza iletilecektir. Her ay ödenecek taksit tutarınız aylık gelirinizin yarısını geçmemektedir. Bu duruma örnek vermek gerekirse ve aylık gelirinizi 2000 TL varsayarsak bankadan alabileceğiniz en yüksek kredi tutarı 2000 X 20 = 40 bin TL olacaktır. Aylık ödeyebileceğiniz taksit tutarı da 1000 TL olabilir. Yani bu durumda alabileceğiniz en yüksek vade 40 ay olacaktır.

Kredi talep ettiğiniz takdirde banka size en uygun ödeme seçeneği ile kredi kullanımı sağlayacaktır zaten ödemekte zorlanacağınızı düşünüyorsanız kesinlikle krediyi almanız size yalnızca zarar getirecektir. O yüzden kullanmak istediğiniz kredi tutarı hususunda mutlaka iyi düşünüp o şekilde işlem gerçekleştirmelisiniz.

Kullandığınız krediler de ödeme sıkıntısı yaşadığınızda mutlaka çözüm için bankanız ile görüşmeniz gerekmektedir ki ödemeleriniz gecikme durumuna düşmemiş olsun. Kredi ödemelerinizi neden ödeyemediğiniz hususunda bankaya gerekli açıklamayı yapmalı ve borç kapatma kredisi ya da yapılandırma kredisinin gerekli olup olmadığı konusunda bankanızın fikrini almanız gerekmektedir. Bankanız size bu şekilde kredi veremezse diğer bankalarla mutlaka görüşmeli ve bu kredileri talep ederek borcunuzu kapatmayı denemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan En Kolay, En Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri 2017 başlıklı makalemizde kredi notu yükseltme, kredi notu yükseltme hilesi ve kredi notu yükseltme taktikleri hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER