Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

Altın Hesabı Açılabileceğiniz En İyi, Avantajlı 7 Banka Önerisi

Altın Hesabı Açılabileceğiniz En İyi, Avantajlı 7 Banka Önerisi
Bu haber 29 Kasım 2017 - 16:21 'de eklendi ve 47 views kez görüntülendi.

Bankaların cazip kampanyaları sayesinde avantajlı altın hesapları açabilirsiniz. Evde altın bulundurmadığınız için çalınma riskine mukabil endişelerinizden de kurtulmuş olacaksınız.

Biliyorsunuz altın şu sıralar yükselişiyle gündeme oturmuş durumda. Ekonomistler altının akıbeti ne olur, altına yatırım yapılmalı mıdır ya da altın almalı mıyız? gibi sorular silsilesine karşılık olarak altının yükselişinin devam edeceği düşüncelerini ilettiler.

Altın Hesabı Açabileceğiniz Bankalar başlıklı makalemiz ile size esasında altın ile ilgili bir takım bilgiler iletmiş olacağız.

Vadesiz Altın Mevduat Hesabı ve Vadeli Altın Mevduat Hesabı şeklinde Ziraat Bankası’nın sunduğu iki çeşit altın hesabı bulunmaktadır. Ayrıca bu hesaplar için hiçbir komisyon ücreti de talep edilmemektedir.

Garanti Bankasına ait altın hesapları ile de TL veya USD karşılığında altın alım ve satım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Garanti Bankasında eski tarihli altınlar, işçilik ücreti ve gramajı düşük altın gibi can sıkıcı şeyler ile karşılaşmıyorsunuz.

Vakıf Bankasına ait ‘Altın Çağı Hesabı’nı açtırarak dilerseniz gram bazlı altın da alabilirsiniz. Ayrıca, düzenli altın alım talimatı vererek birikim yapabilirsiniz. Bunun için herhangi bir işçilik ücreti de talep edilmeyecektir. Ek olarak işlem ücreti ödeme zorunluluğunuzda bulunmamaktadır.

Şekerbank ‘Altın Hesap’ adı altında sunduğu hizmeti sayesinde döviz alıp satıyor gibi bankanın belirlediği oranlar tutarında veya 0,01 gram şeklinde ki ufak altın alımı işlemlerini yapma durumunuz bulunmaktadır. Bu hizmetin ücretsiz olmakla beraber aynı banka içersinde olmak koşuluyla altın hesabınızda bulunan bakiyeyi başka bir hesaba da aktarabiliyorsunuz.

Albaraka Bankasının özel Altın Toplama Günleri kapsamında düzenlediği kapmanyalarda altınlarınızı en yakın Albaraka şubeye götürüp bir hesap açtırarak birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Albaraka Bankasında 1000/1000 saflık ile altın hesabınızdaki bakiyeniz işlem görür ve de hiçbir işlem bedeli talep edilmez.

Kuveyt Türk bankasının belirlediği oranlarda hesabınızda bulunan altınları külçeler halinde çekebilmek gibi büyük bir avantajınız bulunmaktadır. Ayrıca talebinize istinaden belirlenmiş olan altın kuru seviyesine ulaşılınca bankanın altını otomatik olarak bozup TL hesabınıza aktarması gibi bir büyük avantajı da es geçmemek gerekir.

Son olarak Yapı Kredi Bankası ile de Vadesiz Altın Hesabı ve Vadeli Altın Hesabı gibi tercihinize göre çalışmalar yapabilir bu sayede yine kendiniz için hızlıca birikime başlama imkanı doğurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bankadan Kullandığım Kredi Borcumu Ödeyemiyorum 2017 başlıklı makalemizde banka kredisi ödeyemiyorum, banka kredisini ödeyemiyorum ve ev kredimi ödeyemiyorum ne yapmalıyım hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER