Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

Akıllı Telefon İçin Kredi Nasıl Alınır? 2017

Akıllı Telefon İçin Kredi Nasıl Alınır? 2017
Bu haber 16 Kasım 2017 - 10:47 'de eklendi ve 47 views kez görüntülendi.

Akıllı telefon almak isteyen kişilerce, Akıllı telefon kredisi iyi bir şey mi şeklinde ki sorular son zamanlarda daha da çoğalmıştır. Akıllı telefon almak isteyenler kredi kartına taksitlendirme yapılmamasından dolayı bankadan kredi almak zorunda kalmaktadır.

Sayısı gün geçtikçe daha da çoğalan akıllı telefonların çeşitleri fazla hale gelmiştir. Günümüzde herkes artık istediği model, renk, boyut ve seviyede telefonu çok kolay şekilde bulabiliyor. Ancak bu durum ne kadar kolay ise satın almak da bir o kadar zor. Sebebi ise, Türkiye’de elektronik cihazlar için bireysel kredi kartına taksit imkanının kaldırılmasıdır.

Akıllı telefon satın almak isteyen müşteriler bu durumdan ötürü maalesef zorlanmaktadır. Hele bir de bütün telefon çeşitlerinin bulunmasının bu kadar kolay olduğu bir dönemde telefon satın almanın bu denli zor hale getirilmesi hiç anlaşılmaz bir durum gibi görünüyor.

Türkiye’de akıllı telefon fiyatlarının fazlasıyla yüksek olmasına karşın yinede akıllı telefon satın almak isteyen kişiler bulunmakta fakat bu durumdan dert yanan tüketiciler birde istedikleri telefonları satın alırken ödemelerini kredi kartına taksitlendiremedikleri için haliyle bu durum onlar için daha da can sıkıcı bir hale dönüşüyor. USD kuru sebebiyle Türkiye’de ki üst düzey telefonlar 4 bin ile 5 bin TL’yi bulmaktadır. Ancak tüketiciler bahsi geçen yüksek fiyatlara rağmen hala akın akın akıllı telefonları satın alabiliyorlar.

GSM operatörleri, akıllı telefon satın almak isteyen kişilere faturalı hat tarifeleri önermekte ve akabinde faturalı tarifelerine ek fiyatlar ile akıllı telefon sahibi olabileceğinizi bildirmektedir. Şahsına ait bir faturalı hattınız mevcut değilse de bu durumda kredi notunuza dikkat edilecektir.

Şahsına ait bir faturaları tarifeniz yoksa ve bir akıllı telefon edinmek istiyorsanız, GSM operatörleri sizlere faturalı tarifeye geçmeniz ve iki ya da üç ay faturanızı ödedikten sonrasında akıllı telefon satın almanız hususunda öneriler de bulunacaktır. Bu durumda GSM operatörleri güvenilirliğinizi test etmek amacı gütmektedir.

Eğer anında akıllı telefon satın almak istiyorsanız GSM operatörleri kredi notunuza istinaden şayet notunuz iyi ise akıllı telefonunuzu faturalı tarifeye geçtiğinizin aynı ayı içerisinde sizlere verecektir. Ancak bu durumda alacağınız akıllı telefon ücreti size daha pahalıya gelecektir. Bu sebeple faturaya ek tarifelerde akıllı telefon ücretleri normale göre daha pahalı gösterilmektedir.

Fakat şayet faturalı hattınız yoksa ve siz faturaya ek tarifeler ile de telefon almak istemiyorsanız o zaman son çare bankadan kredi çekmeniz gerekecektir. Zaten bankadan çekeceğiniz kredi sayesinde nakit ödeme yapacağınız istediğiniz akıllı telefonunuzu istediğiniz herhangi bir yerden rahatlıkla satın alabilirsiniz. Ek olarak şunu da belirtmeliyim ki, bazı elektronik eşya mağazaları bankalarla anlaşarak elektronik cihaz ya da elektronik eşya almak isteyen tüketicilere özel, avantajlı kredi olanakları sunmaktadırlar. Bu avantajdan faydalanarak da taksitli ödeme ile akıllı telefon sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sigortasız (SSK Olmadan) Kredi Çekilebilir Mi? başlıklı makalemizde sigorta olmadan kredi, sigorta olmadan kredi çıkar mı ve sigortam yok kredi çekebilir miyim hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER