Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2017

6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2017
Bu haber 22 Kasım 2017 - 19:40 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

6 ay ertelemeli kredi veren bankalar nakit ihtiyacı olan ve ileri vadelerde geri ödemesini yapabilecek müşteriler için çok ideal bir kolaylık sağlamıştır.Kredi kullanan müşteriler hemen akabinde ödeme yapmayacakları için bu durumdan oldukça memnun durumdadırlar. Ertelemeli krediler genellikle yeni iş kurmak ve borçlarını kapatmak niyetindeki kişilerin faydasınadır.

Ertelemeli krediler çoğunlukla 2 yada 3 ay ertelemeli şeklinde hep akılda yer etmiştir. Ancak 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar da mevcuttur.. Bu tür krediler müşterilere daha cazip gelmekle birlikte oldukça fayda sağlamaktadır.

6 ay ertelemeli kredileri tüm bankalardan temin edemezseniz. 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar arasında Şekerbank ve TEB bulunmaktadır. Bu iki bankada 6 ay ertelemeli kredileri her zaman vermemektedirler. Yani şöyle ki yıl içerisindeki her ihtiyacınız için kredileri almak durumunuz olmayacaktır. 6 ay ertelemeli kredileri veren bankalar yeni yıla girerken ya da yaz aylarının başlangıcında bu fırsatı sunmaktadır.

Bu bankalar aynı zamanda kurban bayramı ve ramazan bayramının başlangıcında da 6 ay ertelemeli kredi verebilmektedirler. Şu demek oluyor ki mühim olan bu dönemleri yakalayarak 6 ay ertelemeli kredilere müracaat yapabilmektir.

6 ay ertelemeli kedi veren bankalar faiz oranı konusunda da müşterileri ayrıca sevindirmektedir. Yani durum şu ki bankalar kredi kullanılan tarihte ki faiz oranı ne ise 6 ay sonra o oran üzerinden ödemeye başlatmaktadır.  Yani 6 ay sonrasında faiz oranları yükselse de düşse de bu  durum sizi hiç bağlamıyor.

Ancak şu dipnotu bilmeniz gerekir ki, 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar kredileri yalnızca 24 ay vadede kullandırmaktadır. Eğer kendi işinizi kurmak gibi bir düşünceniz var ve gerekli sermayeniz yoksa 6 ay ertelemeli kredi alarak bu planınızı gerçekleştirebilirsiniz hemen ödeme yapmayacağınız için de bu sürede oldukça rahat ederseniz. Dağınık borçları ödemekte güçlük çekiyorsanız da yine bu borçları kapatma yani tek bir yere toplamak adına 6 ay ertelemeli kredi alarak bu düşüncenizi çok kolay bir yol ile halletmiş olursunuz. Hem dağınık borçlar artık kafanızı işgal etmemiş olur hem de 6 ay erteleme avantajıyla bu sürede gayet rahat bir yaşam sürmüş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Faizsiz Taşıt Kredisi 2017 Yılı Kampanyaları başlıklı makalemizde faizsiz taşıt kredileri, faizsiz taşıt kredisi ve faizsiz taşıt kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER