Türkiye'nin Ekonomi Rehberi

2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2017

2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2017
Bu haber 24 Kasım 2017 - 16:02 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Kredi vesilesiyle 2. el araç sahibi olmak isteyenler için 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar fazlasıyla mühim konumdadır.

2.el taşıt kredisi veren bankaların koşullarını öğrenmek istiyorsanız 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemiz sayesinde tüm detay bilgilere ulaşabileceksiniz.

2.el taşıt almak için kredi talep edecekseniz, satın almayı düşündüğünüz aracın yaşı oldukça önemlidir. Bankalar genellikle sekiz yaşına kadar olan araçlar için kredi kullanımını sağlamaktadır. Ancak sayısı az olan bazı bankalar ise, on yaşına kadar olan araçlara da kredi kullanım imkanını vermektedir. Fakat on yaş üzerindeki hiçbir araca hiçbir banka kredi vermemektedir. Esasen 2. El taşıt kredisi kullanmak sıfır araç için kredi kullanmaktan çok daha zor gibi görünüyor. Çünkü 2. El taşıtlar için banka kurumları ekspertiz raporu istemenin yanı sıra bazı bankalar ferdi kaza sigortası ve hayat sigortası yapılmasını şart koşmaktadır. Fakat bazı bankalar bu iki sigortanın yaptırılması hususundaki tercihi müşteriye bırakmaktadır.

Hiçbir banka satın alınacak aracın tamamı değerine kredi kullandırmaz. Çoğu banka 2. el araçlar için kullandıracakları kredide beş yaşına kadar olan araç kasko değerine istinaden kredi kullanımı sağlamaktadır. Tabii genel şartlar her bankaya göre değişkenlik göstermektedir.

2.el taşıt kredisi veren bankalar arasında ki Halbank kredi talep eden müşterilerine, beş yaşına kadar olan araçlar için aracın kasko değerince kredi vermektedir. Artan ya da azalan taksitli ve iki ay ertelemeli şeklinde kredi kullanmak mümkündür. Sıfır taşıt kredileri yüzde 1,15 faiz, ikinci el taşıt kredileri ise yüzde 1,16 faiz ve 48 aya varan vade seçenekleriyle hizmet sağlamaktadır. Ek olarak, kullanılan kredinin binde beşi oranında Kredi tahsis tutarı, alınmaktadır.

Vakıfbank da aynı şekilde aracın kasko değerine mukabil kredi kullandırmaktadır. Kasko değeri 50 bin TL’yi aşan taşıtlarda değerin 50 bin TL’ye kadar olan kısmının yüzde 70’i ve 50 bin TL’yi aşan kısmının yüzde 50’si kadar kredi kullandırılır. 48 aya varan vadelerle tutarlarda değişkenlik gösteren taksitler ile kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca, Hayat sigortası ve kasko sigortası yapılması zorunlu kılınmıştır. Azami sekiz yaşına kadar olan taşıt alabilmeniz için 3 ile 36 ay vade arasındaki seçeneklerle kredi kullanabilirsiniz. Yalnız beş yaşındaki araçlar için 37 aydan 48 aya varan vadelerle kredi kullanımından faydalanabilirsiniz.

ING Bank 2. El taşıt kredisini yalnızca sekiz yaşına kadar olan araçlar için kullandırmaktadır. Kurum tarafınca, 3 ile 6 ay vade arasındaki kullandırılan kredilere yüzde 0,99 ve ay ile 48 ay aralığındaki vade seçenekleri ile alınan kredilere ise yüzde 1,44 oranında faiz yansıtılır. Eşit taksitlerle veya üç ay ertelemeli olarak da tercih edip kredi kullanabilirsiniz. Ferdî kaza sigortası ve hayat sigortası yaptırmak zorunlu tutulmamaktadır.

QNB Finansbank beş yaşına kadar olan taşıtlara özel 48 aya varan vade seçenekli kredi kullandırmakla birlikte, altı yaş ile sekiz yaş içinde olan taşıtlar için ise on yılı geçmeyecek şekilde yani 120 ay vadelerle kredi kullanım avantajı sunmaktadır. Son olarak aracın kasko değeri üzerinden kredi kullandırılmakta bilgisini de iletmiş olalım.

Bir önceki yazımız olan 6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2017 başlıklı makalemizde 6 ay ertelemeli araç kredisi, 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi ve 6 ay ertelemeli konut kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.GÜNCEL HABERLER
İLGİLİ HABERLER